"Боље сам припремљен него за Ролан Гарос" Новак оптимистичан пред Вимблдон
Добре вести пред турнир у Лондону
Српски тенисер Новак Ђоковић рекао је пред почетак јединог гренд слем турнира на трави да је за Вимблдон много боље припремљен него што је то био за недавни Ролан Гарос.
- Моје физичко стање је другачије у односу на период када сам долазио на Ролан Гарос. Мислим да сам за Вимблдон много боље припремљен. Наравно, кад играте на трави, за разлику од шљаке, није потребно да улажете толико физичког напора. То ми свакако одговара. Одувек сам волео да играм на трави. Овде имам веома добар скор и историју резултата, што ми, свакако, даје додатно самопоуздање пред почетак турнира - рекао је Ђоковић на данашњој конференцији за медије.
Ривал Ђоковићу на старту Вимблдона биће Кинез Јибинг Ву, а меч заказан за понедељак после 18 часова.