07.01.2024. 15:46
Aleksandar Zverev
Александар Зверев / Извор: Профимедиа

Смогао снаге и за дубл.

Тениска репрезентација Немачке нови је победник Јунајтед купа у Сиднеју, где је у финалу савладана Пољска после супер тај-брејка одлучујућег меча у микс дублу.

НЕМА БОЉЕГ ОД БУГАРИНА: Димитров "преслишао" Рунеа за титулу у Бризбејну (ВИДЕО)Grigor Dimitrov

Рафаел Надал не игра на Аустралијан опенуRafael Nadal

Рафаел Надал не игра на Аустралијан опену

Најзаслужнији за титулу и укупну победу од 2-1 био је Александер Зверев, који је најпре изједначио резултат, а онда у пару са Лауром Зигемунд донео кључни поен свом тиму.

Зверев се у сингл мечу против Хуберта Хуркача суочавао са две меч лопте, али је успео да преокрене, те касније смогне снаге да изађе на терен у дублу и опет победи.

Све је добро кренуло за Пољску, пошто је Ига Швјонтек до победе над Анђелик Кербер дошла експресно, доминантном игром, резултатом 6:3, 6:0 за само 72 минута.

Нарочито убедљива је била у другом сету, у којем није дозволила ривалки да узме нити један гем.

Знатно неизвеснији је био мушки сингл, у којем је Зверев после преокрета и три сата борбе победио Хуркача – 6:7 (3), 7:6 (8), 6:4.

Једину брејк лопту у првом сету пропустио је Зверев, да би у тај-брејку Хуркач искористио другу сет лопту.

Зверев је у другом периоду имао чак пет брејк лопти, није их искористио, баш као што ни Хуркач у тај-брејк није материјализовао прве две меч лопте.

Саша је укупном серијом 5:1 преокренуо ствари у своју корист, а онда изједначио резултат у сетовима.

Није се на томе зауставио Зверев, који је у одлучујућем периоду направио брејк у седмом гему, довољан да и трећи пут победи Хуркача, те тако изједначи на 1-1 у укупном броју победа.

Зверев и Зигемунд су до првог сета у мечу против Швјонтек и Хуркача стигли захваљујући једном брејку, да би Пољаци у другом два пута испуштали предност брејка, да би тек из трећег покушаја обезбедили супер тај-брејк.

Њега су Немци боље започели, повели 3:0, па 6:1, што је била довољна залиха да се сусрет приведе крају и освоје титулу, којом су на трону заменили Америку – 6:4, 5:7, 10:4.

Подсетимо, Немачка је на путу до трофеја победила Италију, Грчку, Аустралију и Пољску, а једини пораз, у оквиру групне фазе, претрпела је од Француске.