07.01.2024. 15:46
Aleksandar Zverev
Aleksandar Zverev / Izvor: Profimedia

Smogao snage i za dubl.

Teniska reprezentacija Nemačke novi je pobednik Junajted kupa u Sidneju, gde je u finalu savladana Poljska posle super taj-brejka odlučujućeg meča u miks dublu.

NEMA BOLJEG OD BUGARINA: Dimitrov "preslišao" Runea za titulu u Brizbejnu (VIDEO)Grigor Dimitrov

Rafael Nadal ne igra na Australijan openuRafael Nadal

Rafael Nadal ne igra na Australijan openu

Najzaslužniji za titulu i ukupnu pobedu od 2-1 bio je Aleksander Zverev, koji je najpre izjednačio rezultat, a onda u paru sa Laurom Zigemund doneo ključni poen svom timu.

Zverev se u singl meču protiv Huberta Hurkača suočavao sa dve meč lopte, ali je uspeo da preokrene, te kasnije smogne snage da izađe na teren u dublu i opet pobedi.

Sve je dobro krenulo za Poljsku, pošto je Iga Švjontek do pobede nad Anđelik Kerber došla ekspresno, dominantnom igrom, rezultatom 6:3, 6:0 za samo 72 minuta.

Naročito ubedljiva je bila u drugom setu, u kojem nije dozvolila rivalki da uzme niti jedan gem.

Znatno neizvesniji je bio muški singl, u kojem je Zverev posle preokreta i tri sata borbe pobedio Hurkača – 6:7 (3), 7:6 (8), 6:4.

Jedinu brejk loptu u prvom setu propustio je Zverev, da bi u taj-brejku Hurkač iskoristio drugu set loptu.

Zverev je u drugom periodu imao čak pet brejk lopti, nije ih iskoristio, baš kao što ni Hurkač u taj-brejk nije materijalizovao prve dve meč lopte.

Saša je ukupnom serijom 5:1 preokrenuo stvari u svoju korist, a onda izjednačio rezultat u setovima.

Nije se na tome zaustavio Zverev, koji je u odlučujućem periodu napravio brejk u sedmom gemu, dovoljan da i treći put pobedi Hurkača, te tako izjednači na 1-1 u ukupnom broju pobeda.

Zverev i Zigemund su do prvog seta u meču protiv Švjontek i Hurkača stigli zahvaljujući jednom brejku, da bi Poljaci u drugom dva puta ispuštali prednost brejka, da bi tek iz trećeg pokušaja obezbedili super taj-brejk.

Njega su Nemci bolje započeli, poveli 3:0, pa 6:1, što je bila dovoljna zaliha da se susret privede kraju i osvoje titulu, kojom su na tronu zamenili Ameriku – 6:4, 5:7, 10:4.

Podsetimo, Nemačka je na putu do trofeja pobedila Italiju, Grčku, Australiju i Poljsku, a jedini poraz, u okviru grupne faze, pretrpela je od Francuske.