НЕСЛАВАН ПОВРАТАК: Успорени Ђоковић изгубио од Хрвата на старту Мастерса у Риму (ВИДЕО)
Српски тенисер Новак Ђоковић није успео да се пласира у треће коло Мастерса у Риму.
Наш ас је поражен од Хрвата Дина Прижмича 2:1 (2:6,6:2,6:4) после два сата и 15 минута игре.
Ноле се тако неславно вратио на терен после скоро два месеца паузе.
Ђоковић је одиграо одличан први сет, да би проблеми настали у наставку меча. Дисање је представљало проблем за Србина, па је Прижмић без већих потешкоћа поравнао резултат.
И Хрват је имао својих мука, па је између другог и трећег сета затражио лекарску помоћ због бола у доњим леђима.
У одлучујућем делу игре није било брејкова у прва четири гема, да би Новаково лоше сервирање искористио Дино и повео са 3:2.
Видело се да Ђоковић није ни близу свог нивоа, лоше се кретао, а и допринела је и врло добра партија Хрвата који је успео да сачува стечени брејк и оствари највећу победу у каријери.
Прижмићев наредни ривал биће бољи из дуела Коприва-Умбер.