NESLAVAN POVRATAK: Usporeni Đoković izgubio od Hrvata na startu Mastersa u Rimu (VIDEO)
Srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da se plasira u treće kolo Mastersa u Rimu.
Naš as je poražen od Hrvata Dina Prižmiča 2:1 (2:6,6:2,6:4) posle dva sata i 15 minuta igre.
Nole se tako neslavno vratio na teren posle skoro dva meseca pauze.
Đoković je odigrao odličan prvi set, da bi problemi nastali u nastavku meča. Disanje je predstavljalo problem za Srbina, pa je Prižmić bez većih poteškoća poravnao rezultat.
I Hrvat je imao svojih muka, pa je između drugog i trećeg seta zatražio lekarsku pomoć zbog bola u donjim leđima.
U odlučujućem delu igre nije bilo brejkova u prva četiri gema, da bi Novakovo loše serviranje iskoristio Dino i poveo sa 3:2.
Videlo se da Đoković nije ni blizu svog nivoa, loše se kretao, a i doprinela je i vrlo dobra partija Hrvata koji je uspeo da sačuva stečeni brejk i ostvari najveću pobedu u karijeri.
Prižmićev naredni rival biće bolji iz duela Kopriva-Umber.