МИСТЕРИЈЕ НЕСТАНКА ОВЕ ДЕЦЕ И ДАЉЕ ЛЕДЕ КРВ У ЖИЛАМА: Њихови случајеви су ЈЕЗИВИ, а подсећају на нестанак ДАНКЕ ИЛИЋ (ФОТО)
Многе од ових прича чекају свој закључак, а питање је да ли ће га икада добити.
Потрагу за Данком Илић (2), која је нестала из Бањског Поља код Бора, цела Србија без даха прати, надајући се да ће девојчица бити нађена.
Овај догађај подсетио је на нерешене мистерије нестанака деце широм света.
Нестанак Медлин Мекен, али не и наде да је жива
Најпознатији случај нестале особе на свету, нестанак Медлин Мекен, и даље је нерешен скоро 17 година касније.
Мала Медлин је нестала на одмору на ком је била са родитељима у Праја деа Лузу у Португалији 3. маја 2007.
Њена мама Кејт открила је да је нема када је отишла да провери децу око 22 сата, након што су она и супруг вечерали са пријатељима у оближњем тапас бару.
Раширено је веровање да је Британку отео странац из породичног смештаја, али остаје мистерија да ли је у питању била планирана отмица, да ли је провала пошла по злу, или је у питању нешто друго.
Португалска, британска и немачка полиција до сада нису успеле да оптуже било кога за Медлинин нестанак.
Кејт и њен супруг Џери никада нису престали да се надају да ће једног дана пронаћи Меди.
Међутим, немачки тужиоци у истрази инсистирају на томе да је Медлин мртва и да су близу решења случаја.
Откад су се у јуну 2020. појавили наводи да би за нестанак девојчице могао да буде одговоран Кристијан Брукнер, напредак у истрази је спор.
Брукнеру се тренутно суди за неколико сексуалних злостављања. Оптужен је за три силовања и два напада у случајевима који се односе на пет жена и девојчица старости између 10 и 80 година.
Деца Бомонт нестала су пре 56 година
Џејн, Арна и Грант Бомонт су деца која су нестала давне 1966. године током Дана Аустралије. Они су тада имали девет, седам и четири године.
Како се наводи, њих троје су били на плажи Гленелг у близини њиховог дома у граду Аделејду, а план је био да се врате кући аутобусом у два сата после подне. Како их није било до пола осам увече, забринути родитељи су позвали полицију.
Истрагом су детективи сазнали да су деца виђена на плажи са високим, плавокосим мушкарцем, а касније и у продавници где су купила храну. Оно што је било чудно јесте то што њих троје нису добили новац од родитеља ни за какву куповину.
Као и увек у оваквим случајевима, јављали су се разни "стручњаци", а родитељи су добијали и писма са свих страна света.
Холандски парапсихолог Жерар Кроасет је тврдио да треба да се истраже канализационе цеви, јер је сматрао да се ту налазе тела деце. Полиција је под притиском јавности обавила истрагу, која није донела резултате.
Једно од писама које су добили гласило је:
- Ваша деца су жива. О њима се добро брине једна старија госпођа која јако лоше говори енглески.
Њихови родитељи, Џим и Ненси, развели су се под притиском јавности и од туге за несталом децом. Иако су стручњаци уверени да су деца одавно мртва, њихови родитељи никада нису губили наду. Нажалост, Ненси је преминула 16. септембра 2019. године у дому за старе. Џим и даље живи у Аделејду.
Награда од милион долара и даље је актуелна и биће додељена особи која донесе релевантне податке о томе шта се десило деци Бомонт.
Бен Нидам и теорија "жутог аутомобила"
Бен, дечак из Енглеске, нестао је 24. јула 1991. године на грчком острву Кос. Тада је имао непуне две године. Првобитна потрага за њим није дала никакве резултате, те се сматрало да је отет.
Иако су до полиције долазиле разне информације о томе где се налази Бен, који би данас имао 33 године, он није пронађен.
Октобра 2012. године полиција Јужног Јоркшира решила је да истражи трагове који су се појавили, а који су сугерисали да је Бена случајно убио и закопао радник на градилишту који је радио у близини куће где је дечак последњи пут виђен.
Енглеска и грчка полиција предузеле су опсежно ископавање рушевина. Оно чему су се надали јесте да ће пронаћи играчку, жути аутомобил марке "Dinky", која би могла бити кључ за проналазак Бена, али резултата није било.
Септембра 2016. године полиција се вратила на грчко острво и наставила потрагу. Тада је пронађена играчка аутомобила коју су четири године раније тражили, а за коју се сматрало да је припадала Бену. Међутим, британска полиција је 2018. године открила да крв која је пронађена на играчки није Бенова.
Током година, велики број младића је тестиран, јер се веровало да су баш они Бен. Нажалост, ниједан није био он.
Аша Дигри "побегла од куће"?
Када је имала само девет година, Аша Дигри је нестала и од тада јој се губи сваки траг. Верује се да је девојчица у раним јутарњим сатима 14. фебруара 2000. године, из непознатих разлога, спаковала своју торбу са књигама, изашла из породичне куће и кренула ауто-путем број 18 у Северној Каролини.
Како су описали сведоци, тада је падала јака киша и дувао је ветар, а њу је видело неколико возача. Када ју је један од њих спазио и почео да јој прилази, Аша је скренула с пута и отрчала у шумарак.
Ујутро су њени родитељи схватили да је нестала и одмах су позвали полицију. Интензивна потрага, која је почела истог дана, довела је до тога да су пронађене неке њене ствари у близини места где је последњи пут виђена.
Годину и по касније, њена торба, и даље неотворена, ископана је у близини ауто-пута број 18. На месту где је отрчала у шуму сада стоји билборд с молбом за помоћ да Аша буде пронађена.
Њена породица сваке године организује шетњу од њихове породичне куће до билборда како би скренула пажњу на овај случај.
Иако је првобитно изгледало као да је девојчица побегла од куће, истражитељи нису могли да пронађу ниједан разлог због ког би то урадила. У прилог томе говори и чињеница да је, у том тренутку, била млађа од многе деце која беже од куће. Постојале су спекулације да је заправо отета, а овај случај привукао је пажњу јавности широм Америке.
Њени родитељи су током година гостовали у многим емисијама како би привукли пажњу јавности на случај нестанка њихове ћерке. Њена мајка је 2013. године изјавила да је интересовање за тај случај у том тренутку било знатно мање, те да сматра да је то због тога што је њихова ћерка Афроамериканка.
ФБИ се 2015. године прикључио властима у Северној Каролини, када је случај поново отворен, а понуђена је и награда за информације које би могле да помогну у решавању случаја.
Петнаест месеци касније ФБИ је издао саопштење да има могући нови траг. Наиме, они су открили да постоји могућност да је Аша виђена како улази у тамнозелени аутомобил, али нису били сигурни која марка је у питању.
До данас ниједан траг није донео резултате.
Вирални видео на ТикТоку повезан са случајем Софије Хуарез
Четворогодишња Софија нестала је 2003. године, само дан пре него што ће прославити пети рођендан, а у њеном случају је први пут коришћен систем "Амбер алерт" у држави Вашингтон.
Софија је живела са мајком, баком, дечком њене баке и шесторо тетака и ујака. Њен отац није желео ништа да има са њеном мајком и тврдио је да Софија није његова ћерка.
Како се наводи, Софија је била у кући и играла се са ујаком, када је дечко њене баке питао све њих да ли неко жели да крене у продавницу са њим.
Софија је у последњем тренутку одлучила да пође, али је он није разумео и напустио је кућу пре ње. Софија је за то време разговарала са мајком, од које је тражила новац како би купила нешто у радњи.
Последњи пут ју је видела управо мајка, у тренутку када је девојчица излазила из куће. Када се дечко њене баке вратио кући и разговарао са мајком девојчице, схватили су да је дошло до лоше комуникације и кренули су да је траже. Полиција је убрзо контактирана.
Након обављених разговора са члановима породице, полиција је кренула у потрагу за Софијом, а убрзо је њен случај почео да се третира као отмица. Тада је искоришћен "Амбер алерт" и цела држава је знала ко је Софија Хуарез.
Неколико година касније Софијина мајка Марија преселила се у Калифорнију. Половином 2008. године родила је још једно дете. Марија је преминула 10. јануара 2009. године услед здравствених компликација, скоро шест година од нестанка ћерке. Породица је изјавила да никад није губила наду да ће се Софија појавити.
У марту прошле године полиција из места у ком је живела Софија направила је веб-сајт посвећен искључиво њој и њеном нестанку, где, између осталог, постоји и опција да људи пошаљу релевантне информације које би помогле да се открије шта јој се догодило.
Постојале су разне теорије о томе шта се догодило Софији, а једна од њих била је да ју је отео дечак који би у том тренутку имао између 11 и 14 година, а који ју је угурао у комби без прозора. Сведок је тада рекао да је Софија плакала, док се дечак гласно смејао. Њена мајка је, у време Софијиног нестанка, изјавила да је њена ћерка била стидљива, те да не би отишла ни са ким кога не познаје.
ТикТок видео који се појавио у мају прошле године довео је полицију до нових трагова. Корисник ове мреже наишао је на видео и обавестио полицију. Како се наводило, у видеу је била млада девојка у Мексику која личи на Софију.
Видео је снимљен у марту у Куликану, где је једна особа с ТикТока интервјуисала девојку на шпанском. Када је упитана колико има година, рекла је да има 22 и да мрзи рођендане. Онда је рекла да би волела да поразговара са својом породицом зато што неки људи кажу да је отета, а она не зна одакле је.
Пре неколико месеци девојка са виралног снимка је напокон лоцирана и урађен је ДНК тест. Испоставило се да то није Софија.
Постоји теорија да је Софија и даље жива, али да је непозната особа држи против њене воље.
Језива судбина Тимотија Пицена
Шестогодишњег Тимотија Пицена је 11. маја ујутро отац Џејмс одвезао у школу у граду Орора у Илиноису, где су живели, да би убрзо потом његова мајка Ејми дошла по њега и слагала како мора да га узме због породичне ситуације.
Она је са сином отишла до ауто-механичарске радње, одакле је радник њу и сина одвезао у зоолошки врт. Ејми и Тимоти су дошли по свој аутомобил неколико сати касније, потом преспавали у мотелу, а сутрадан отишли у "Калахари ризорт" у Винсконсину, држави која се налази јужно од Илиноиса.
Снимци сигурносних камера показали су да су мајка и син били заједно у 10 ујутру наредног дана, 13. маја, када су се одјавили из ризорта. То је био последњи пут да је Тимоти виђен.
Тог истог дана, неколико сати касније, Ејми је позвала своју свекрву и брата свог мужа како би им рекла да су Тимоти и она добро и да нису у опасности. Оно што је чудно јесте да није позвала супруга, који је покушавао да их пронађе од тренутка када је дошао по сина у школу, два дана раније, када су му саопштили да је његова супруга одвела дечака.
Тог 13. маја увече Ејми је виђена у продавници, где је купила олокву, папире и коверту. Нешто касније била је у продавници брзе хране, али без Тимотија. У 11 увече те вечери пријавила се у хотел где је, те ноћи или јутра, одузела себи живот тако што се нагутала антихистамина и пререзала вене.
Њено тело је у подне пронашао радник хотела, а поред је стајала порука. У њој се Ејми извинила због хаоса који је направила, те написала да Тимоти никада неће бити пронађен, али да је сигуран са људима који ће бринути о њему.
Полиција је потом пронашла нож којим је Ејми себи пререзала вене и утврђено је да је на њему била само њена крв. Оно што их је забринуло јесте количина крви на мрљи пронађеној у ауту, а која је припадала Тимотију.
Међутим, један од чланова породице је истакао да је могуће да је то било зато што је Тимотију раније тог месеца цурила крв из носа баш у том аутомобилу.
Ејмин телефон није био поред ње, али је пронађен две године касније. Међутим, није дао никакве нове трагове.
Осам година након Тимотијевог нестанка, полицији у Кентакију је пријављен тинејџер који је лутао улицама. Када су га пронашли, он је био узрујан и погубљен, те рекао да се зове Тимоти.
Међутим, већ следећег дана утврђено је да то није био Тимоти Фицен, већ Брајан Мајкл Рини, који је месец дана пре тога изашао из затвора. Његов брат је открио да Брајан болује од менталних болести и да му је дијагностикован биполарни поремећај. Осуђен је на две године затвора када је признао да је желео да изврши крађу идентитета у намери да изврши превару.
Џејмс Фицен сматра да је његов син и даље жив.
Извор: Србија Данас/24седам/Немања Вујчић/М.А.