ГОВОР МРЖЊЕ Мушкарац снимао бајкере уочи скупа испред Скупштине, па изрекао гнусне клетве (ВИДЕО)
На друштвеним мрежама појавио се снимак мушкарца који је, док је снимао колону бајкера у Београду на путу ка скупу "Србија једна породица", изговорио низ увредљивих и узнемирујућих порука, укључујући и жељу да учесници страдају.
Док је колона мотоциклиста пролазила улицама Београда ка простору испред Дома Народне скупштине, један мушкарац их је снимао мобилним телефоном, а затим изговорио низ увредљивих и крајње непримерених речи.
На снимку се чује како говори:
"Ево као неко ко вози мотор, желим да вам поручим: Дабогда сви погинули. Одрали кожу, спалили моторе, одрали ја*а, ма дабогда погинули."
Садржај оваквих порука представља говор мржње и позивање на насиље према групи људи због њиховог учешћа на јавном догађају. Без обзира на политичка опредељења или различите ставове, јавни простор не сме бити место за позиве на страдање, вређање и дехуманизацију.
Бајкери учествовали у дефилеу ка скупу
Према ранијим информацијама, око 2.600 бајкера учествовало је у дефилеу кроз Београд и стигло на скуп "Србија једна породица", одржан испред Дома Народне скупштине, како би пружили подршку председнику Александру Вучићу.
Према подацима које је саопштио МУП, на скупу је било око 207.000 учесника. Током догађаја развијена је и, према ранијим најавама организатора, највећа српска застава до сада, дужа од 500 метара и широка 10 метара. Заставу је од Улице кнеза Милоша до Дома Народне скупштине носио велики број учесника, а на челу колоне налазио се министар финансија Синиша Мали.
Говор мржње није прихватљив
Слобода изражавања подразумева право на изношење мишљења и критике, али не обухвата позиве на смрт, насиље или дехуманизацију других људи. Без обзира на политичке разлике или лична уверења, јавни дијалог треба да буде заснован на аргументима и међусобном поштовању, а не на порукама које подстичу мржњу или насиље.