"Био сам заљубљен у Лепу Лукић": Горан Бреговић шокирао изјавом - "Гледао сам је као неко чудо!" Огласила се и певачица
Горан Бреговић вратио се неколико деценија уназад и поменуо Лепу Лукић на начин који је мало ко очекивао. Када је чула шта је рекао о њој, певачица је остала затечена.
Музичар Горан Бреговић присетио се периода када су он и чланови групе "Бијело дугме" наступали на заједничким турнејама са највећим звездама народне музике. Том приликом говорио је и о Лепој Лукић, за коју каже да је на њега оставила снажан утисак, али не због изгледа, већ због духа, шарма и јединственог смисла за хумор.
Седамдесетих и осамдесетих година Лепа Лукић важила је за једну од најпопуларнијих певачица на простору бивше Југославије. Њена популарност била је толико велика да је међу првима на домаћој естради добила организован клуб обожавалаца, познат под називом "леписти", док су о њеној каријери извештавали и страни медији.
У исто време, "Бијело дугме" је пунило хале и стадионе широм земље, а чланови бенда ретко су долазили у контакт са фолк естрадом. Управо зато су заједничке турнеје за Бреговића представљале потпуно ново искуство.
Говорећи о том периоду, музичар је признао да га је Лепа Лукић фасцинирала својом појавом и енергијом.
- Ја сам био заљубљен у Лепу Лукић. Не мислим заљубљен у њу као у жену, био сам заљубљен у њен хумор и зезање. "Бијело дугме" је изоловано живело, нисмо се никад петљали са естрадом. Е, онда се одједном појавила жеља да се више ради, јер јесмо мало радили, свирали смо једном у три године, и ајде, одједном се појавила та турнеја ТВ ревије и одједном се нађемо окружени естрадом. То је за нас било чудо невиђено - испричао је Бреговић за "Недељник".
Он је додао да су се тада први пут изблиза сусрели са светом домаћег шоу-бизниса, који им је био потпуно непознат.
- Тај свет који је имао неки хумор који ми не знамо, свет који живи на начин и радује се стварима које ви први пут видите. Ја сам Лепу Лукић гледао као чудо. Јесам био заљубљен на неки начин, не сад као да бих скакао на Лепу Лукић, вероватно јер сам се први пут сусретао са шоубиз светом, па сам био импресиониран њом. Она је причала такве невероватне простаклуке, због којих би те мама ишамарала кад кренеш тако нешто да поновиш, али је то било истовремено тако духовито и с таквим шармом, који вероватно само југ Србије има на такав начин. И то ми је било велико откриће, свима нама, не само мени.
Признање стигло и до Лепе Лукић
- Први пут чујем за то. Брега ми то никад није рекао. Је л' стварно он то изјавио? Што би он то рекао? Имали смо ми те турнеје давних година, ишли смо аутобусом нас по 30 певача. Било је и "Бијело дугме", сећам се. Лепо је то што је био заљубљен у мене, Брега је ипак Брега, није било ко. Импонује ми то, али сад је касно, имам доста година (смех). Тад нисам имала ништа с њим. Давно је то било, тад смо били сви млади - поручила је Лепа за "Информер".