Сита Ахмић коначно проговорила о уласку у "Елиту 9": Сестринска подршка је најбитнија
Посебно тешко јој пада оно кроз шта пролази њена сестра Анели, за коју каже да веома емотивно подноси ситуације у ријалитију.
Сита Ахмић отворила је душу у искреном разговору о односу са сестром Анели Ахмић, сину Нерију Борису Ружањију, али и сукобима са појединим ријалити учесницима попут Станије Добројевић, Маје Маринковић и Милене Качавенде. Иако никада није била део ријалити програма, њено име се готово свакодневно провлачи кроз дешавања у "Елити", због чега признаје да јој је живот већ дуго под великим притиском.
Како каже, на константна прозивања и коментаре је временом огуглала, али признаје да јој читава ситуација и даље ремети мир и свакодневицу.
"Наравно да ми смета што се моје име толико спомиње, али сам временом отупела на све то јер мислим да смо ја и моја породица прошли најгоре могуће ствари. Данас ме то не погађа ни приближно као раније, али једва чекам да се све заврши. И даље ми отежава живот и одузима мир, због чега сам веома опрезна када су у питању разне понуде и могућности. Тај пројекат ми је донео много лоших ствари и искрено се надам да ће на крају све доћи на своје место", рекла је Сита за Блиц.
Посебно тешко јој пада оно кроз шта пролази њена сестра Анели, за коју каже да веома емотивно подноси ситуације у ријалитију.
"Највише ме боли то што моја сестра пати. Мене више не могу да повреде приче и напади на мој рачун јер сам то пресекла у глави и постала много јача особа. Међутим, када видим колико се она тешко носи са свим, то ми најтеже пада. И даље сам иста особа, само много стабилнија и ментално снажнија. Дигла сам се као феникс из пепела и волела бих да она схвати колико је јака", искрена је била Ахмићева.
Дотакла се и Анелиног односа са Филипом Ђукићем, истичући да сматра да он није прави избор за њену сестру.
"После Асмина, искрено мислим да је сваки мушкарац бољи избор. Филип дефинитивно није тип мушкарца који је потребан једној жени са дететом. Њој треба озбиљан, стабилан и сигуран мушкарац. Верујем да јој се допао, али мислим да се временом охладила и да јој се све то згадило. За њега приватно говоре да је квалитетан дечко, али мени се показао као неко ко је у почетку био спреман да буде Асминов потрчко и човек без става. А ја не подносим мушкарце који немају свој карактер. Филип води превише раскалашан живот, мења жене и сам је рекао да га жене са децом не занимају. Зато сматрам да није за Анели", рекла је Сита без задршке.
Осврнула се и на бројне тврдње да односи у породици Ахмић нису тако складни како делују.
"Приче да нас две нисмо блиске потпуне су измишљотине које су Асмин и људи око њега пласирали још пре уласка у ријалити. Анели и ја смо цео живот веома повезане, као и наш брат. У Дубровнику смо важили за породицу која се држи заједно, чува једни друге и стоји раме уз раме у сваком проблему. Наравно да смо се некада свађале као све сестре, али то никада није трајало дуже од једног дана. Да није било огромне љубави међу нама, никада не бих пролазила кроз све ово због њеног бившег мужа који је лагао да му она никада није била жена и да јој је само направио дете. Нас две смо једна душа у два тела. Увек ми се поверавала, иако је неке ствари скривала јер се плашила мојих критика, пошто сам старија седам година и често сам била строга према њој", објаснила је.
Сита је потом признала да је својевремено озбиљно размишљала да постане учесница „Елите“, али да је од тога одустала када је схватила каква атмосфера је чека.
"Планирала сам да уђем у ријалити и финансијски обезбедим неке ствари, али док сам се припремала, многи су ми радили иза леђа. Формирали су се кланови, а поједини људи које сам сматрала пријатељима су ме издали. Сазнала сам за окупљања по београдским локалима и било ми је јасно да ми се спрема пакао. Неко је желео да из тог ријалитија изађем без новца и потпуно уништена, а ја сам тамо желела да зарадим. Могу да се носим са свима, ни десет Асмина и Качавенди ми не могу ништа, али познајем себе и свој темперамент када ми је учињена неправда. Новац ми ништа не значи ако бих изашла психички сломљена и нездрава, јер сам потребна својој деци. Данас мислим да је одлука да не уђем била најпаметнија ствар коју сам урадила. Не постоји сума новца због које бих погазила свој понос, став и част", рекла је.
Ипак, њен син Нерио Борис Ружањи одлучио је да постане део ријалитија, што јој је, како каже, додатно променило поглед на целу ситуацију.
"Никада не бих ушла у "Елиту" након што је мој син постао учесник. Нисам мајка која би са својим дететом улазила у сукобе пред камерама и свађала се на националној фреквенцији. Сто пута сам рекла да бих свом сину опростила све, чак и када би ме највише повредио, јер сам једноставно таква мајка. Никада нисам рекла ружну реч о свом детету нити сам га јавно блатила. Једино сам умела да критикујем неке његове животне навике са којима се нисам слагала, али то је нормално за сваког родитеља који жели најбоље свом детету", закључила је Сита.