Vučić ponovo odgovorio na tvrdnje o "zvučnom topu" i "Sarajevo safariju": Lagali su sve vreme! To nije igračka, to je veličine tenka! Gde je bio?
Vučić tvrdi da za navode o zvučnom topu ne postoji nijedan dokaz. Govorio i o slučaju "Sarajevo safari" nakon navoda da su optužbe odbačene.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da su tvrdnje o navodnoj upotrebi zvučnog topa bile deo organizovane kampanje laži i dezinformacija, poručivši da nikada nije ponuđen nijedan dokaz koji bi potvrdio takve optužbe. Govoreći tokom obilaska novog Jedinstvenog dispečerskog centra u Beogradu, Vučić se osvrnuo i na navode o "Sarajevo safariju", ocenivši da je reč o još jednoj konstrukciji koja je, kako tvrdi, doživela potpuni krah pred činjenicama.
"Jesu li prestali posle Jovanjice, ili zvučnog topa? Nisu, ne i dalje će da me ubeđuju da je bio zvučni top. Izmisliće milion razloga, samo ne mogu da pokažu zvučni top iz kog je pucano. To nije igračka, to je veličine tenka. Gde je bio? Nigde naravno, lagali su sve vreme. Tako i sa tim i sa svim drugim lažima. Gde je onaj preminuli dečak iz Valjeva? Znate li mu ime? Nećete ni saznati, služilo je za jedno veče, da nekome spale prostorije i da se izazove krvoproliće - rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić na pitanje da li će sada prestati tvrdnje o "Sarajevo safariju" nakon što je Rojters objavio da je italijansko tužilaštvo utvrdilo da su u pitanju neosnovane optužbe."
On je tako odgovorio na pitanje da li će se prestati sa dehumanizacijom njega, a povodom informacije da je novinar Mihail Martens objavio da je italijanski sud odbacio navode o "Sarajevu safari".
Na pitanje novinara da li zna kada je sve korišćen i testiran zvučni top, Vučić je odgovorio:
- Niste otkrili nikakvu tajnu, nemojte da se ljutite, onaj ko vas je obučavao za ovo vam je uradio medveđu uslugu. Ima izreka: Nije majka Muju karala što se kockao, nego što se vadio. Pa vi imate zvanično u našim izveštajima, recimo onaj sa FSB-om, sa ozbiljnom službom, je naravno isprobala i dokazala da nije upotrebljen zvučni top. Pitate da li smo probali na sebi? Recimo za ovu raketu C-400, gledali smo kako je ispaljuju u Kini, ali nismo gađali Prištinu ni Zagreb. Nikakvu logiku nisam video u tome što ste izgovorili, posebno ne razumem gnev i jed. To bi trebalo da postoji kod mene, ali ipak su kod mene raširene ruke ka svima vama, koji ste tu izmišljotinu pokušali da nametnete građanima ove zemlje - rekao je Vučić.
"Ne bi bio predsednik ni dana duže da je korišćen zvučni top"
Ponovio je još jednom da ne bi bio predsednik ni dana duže da je korišćen zvučni top.
- Mislite li da bi Bortnikov stavio svoj potpis da smo slagali, čovek profesionalac. A videli ste na snimcima sve u sekundu kako se to odigralo. Ali ja potrebu za tom mržnjom razumem - rekao je on.
On kaže da postoje ljudi koji su umislili da su važni, i da mogu da određuju ko sve gde sme da ide.
- I juče smo preterali sa brojnošću u Novom Sadu. Nije ih bilo ni 7.600, bio je jedan omanji skup ljudi iz cele Srbije u Novom Sadu. Oni i dalje misle da se oni pitaju i odlučuju ko će gde da ide i ko će šta da radi. Oni ne razumeju da stvari nisu iste bile u februaru prošle i u februaru ove godine. Deo njih ima pomućenu svest, i žive u svojim balonima neistina - rekao je Vučić, i dodao da nisu ni moćni ni jaki, već samo imaju podršku spolja.
Kaže da neće tužiti nikoga zbog laži o zvučnom topu, i da mu je samo stalo da narod sazna istinu.
- To što su meni uradili će biti najstrašnija istorija beščašća, laži, kleveta, metaforičkog ubijanja, "ubijanje karaktera", što je gore od stvarnog ubijanja. Žao mi je što nisam mogao da zaštitim porodicu, trudio sam se da zaštitim sve druge ljude, i to ću nastaviti da radim - zaključio je on.
Podsetimo, Vučić je danas obišao novoizgrađeni Jedinstveni dispečerski centar upravljanja saobraćajem vozova u Beogradu.