Pljačka pod okriljem noći: Lopovi obili baznu stanicu i odneli 200 litara dizela
Službenici policije Regionalnog centra bezbednosti "Sever", postupajući u okviru aktivnosti na otkrivanju i rasvetljavanju krivičnih dela iz oblasti imovinskog kriminala, rasvetlili su slučaj teške krađe i podneli krivičnu prijavu protiv tri osobe iz Bijelog Polja.
Među prestupnicima je i jedno maloletno lice, saopštila je Uprava policije Crne Gore.
Slučaj je vođen u saradnji sa Osnovnim državnim tužilaštvom u Bijelom Polju.
U okviru pojačanih aktivnosti usmerenih na rasvetljavanje krivičnih dela iz ranijeg perioda, policija je identifikovala i procesuirala B.K. (20), N.M. (18) i jednog šesnaestogodišnjaka, zbog sumnje da su počinili krivično delo teške krađe na štetu jedne velike telekomunikacione kompanije u Crnoj Gori, navodi se u saopštenju.
Navedena lica su, kako se sumnja, tokom noći 1. februara 2026. godine, automobilom stigla do naselja Sokolac u Bijelom Polju, gde se nalazi bazna stanica oštećene telekomunikacione kompanije.
Osumnjičeni su uz upotrebu odgovarajućeg alata nasilno obili katanac na vratima agregata koji služi za napajanje stanice.
Nakon toga su, prema sumnjama, otuđili oko 200 litara dizel goriva i na taj način sebi pribavili protivpravnu imovinsku korist.