SAVO PRIČAO O BOSANCIMA: "Moraju da ostanu na zemlji"
Oglasio se bivši selektor
Savo Milošević je izneo utiske o plasmanu Bosne i Hercegovine u nokaut fazu Svetskog prvenstva.
- Svakako ogroman uspeh i, što je još važnije, apsolutno zaslužen na terenu. Ovo je otprilike i bio priželjkivani scenario. Momci su ponovo, pored neospornog kvaliteta, pokazali i ogroman karakter, što je po meni i presudilo. Kada tim ima karakter, onda uvek dođete u situaciju da neki igrač iskoči na nekoj utakmici - rekao je Milošević.
Dotakao se učinka Ermina Mahmića koji je bio strelac dva gola do sada.
- Mahmić je iskočio u grupnoj fazi s dva pogotka, ali to je mogao da bude i bilo koji drugi fudbaler. Igrači koji ulaze s klupe od velike su važnosti ukoliko uđu u igru s pozitivnom energijom i pravim stavom. Ipak, mislim da najveće zasluge pripadaju celom timu i stručnom štabu, koji je tokom turnira donosio veoma dobre odluke.
Apostrofirao je još dva igrača.
- Što se tiče Kerima Alajbegovića, apsolutno mislim da ima kvalitet da bude jedan od nosilaca reprezentacije u narednih deset i više godina. Međutim, isto to mislim i za Esmira Bajraktarevića. Obojica imaju kvalitet i karakter da budu okosnica buduće reprezentacije Bosne i Hercegovine. Iskreno se nadam da će ostati čvrsto na zemlji u narednim godinama, jer mogu još mnogo da napreduju - rekao je Milošević.
Rival u nokaut fazi biće Amerika.
- Što se tiče utakmice s Amerikom, očekuje nas otprilike isti meč kao protiv Kanade, možda čak i dvadeset posto teži. Momci su protiv Kanade pokazali da mogu da igraju protiv svakoga. Najvažnije je da se dobro odmore i da svi budu zdravi do tog susreta. Sada mogu da budu i psihološki rasterećeniji, što može da donese još bolju igru. U svakom slučaju, već sada zaslužuju sve čestitke i veliko poštovanje - zaključio je Milošević.
Pogledajte sve najnovije vesti i Svetsko prvenstvo na dlanu - FIFA World Cup 2026 - u našem specijalu.