САВО ПРИЧАО О БОСАНЦИМА: "Морају да остану на земљи"
Огласио се бивши селектор
Саво Милошевић је изнео утиске о пласману Босне и Херцеговине у нокаут фазу Светског првенства.
- Свакако огроман успех и, што је још важније, апсолутно заслужен на терену. Ово је отприлике и био прижељкивани сценарио. Момци су поново, поред неоспорног квалитета, показали и огроман карактер, што је по мени и пресудило. Када тим има карактер, онда увек дођете у ситуацију да неки играч искочи на некој утакмици - рекао је Милошевић.
Дотакао се учинка Ермина Махмића који је био стрелац два гола до сада.
- Махмић је искочио у групној фази с два поготка, али то је могао да буде и било који други фудбалер. Играчи који улазе с клупе од велике су важности уколико уђу у игру с позитивном енергијом и правим ставом. Ипак, мислим да највеће заслуге припадају целом тиму и стручном штабу, који је током турнира доносио веома добре одлуке.
Апострофирао је још два играча.
- Што се тиче Керима Алајбеговића, апсолутно мислим да има квалитет да буде један од носилаца репрезентације у наредних десет и више година. Међутим, исто то мислим и за Есмира Бајрактаревића. Обојица имају квалитет и карактер да буду окосница будуће репрезентације Босне и Херцеговине. Искрено се надам да ће остати чврсто на земљи у наредним годинама, јер могу још много да напредују - рекао је Милошевић.
Ривал у нокаут фази биће Америка.
- Што се тиче утакмице с Америком, очекује нас отприлике исти меч као против Канаде, можда чак и двадесет посто тежи. Момци су против Канаде показали да могу да играју против свакога. Најважније је да се добро одморе и да сви буду здрави до тог сусрета. Сада могу да буду и психолошки растерећенији, што може да донесе још бољу игру. У сваком случају, већ сада заслужују све честитке и велико поштовање - закључио је Милошевић.
Погледајте све најновије вести и Светско првенство на длану - ФИФА World Цуп 2026 - у нашем специјалу.