BUNDESLIGA: Farmaceuti pronašli recept, treći uzastopni trijumf Bajera

12.11.2022. 18:30
FK Bajer Leverkuzen
FK Bajer Leverkuzen / Izvor: Profimedia
Odigrano pet mečeva 15. kola.

Odigrano je pet mečeva subotnjeg programa 15. kola Bundeslige, a Bajer iz Leverkuzena je definitivno podigao formu pošto je protiv Štutgarta slavio sa 2:0 i tako ostvario treću uzastopnu pobedu. Drugi uzastopni trijumf ostvario je i Bohum protiv Augzburga sa 1:0, dok je Lajpcig savladao Verder sa 2:1.

MLADOST SAVLADALA KOLUBARU: Bojović 100. golom u Superligi potvrdio slavlje domaćina

ČAKAR ISKREN: Partizanova i moja povezanost nije nikakva tajna

POSLE 85 GODINA: Brentford napravio iznenađenje i savladao Siti

Ćabi Alonso je čini se konačno pronašao dobitnu formulu za Bajer koji je zaređao sa tri pobede posle današnjeg slavlja protiv Štugarta sa 2:0. Dijabi je doveo Farmaceute u vođstvo u 30. minutu što je bio i rezultat prvog poluvremena, da bi u 82. trijumf potvrdio golom Taha. Lajpcig je savladao Verder u gostima sa 2:1, a već u 13. minutu je Andre Silva doveo Lajpcig u vođstvo. Domaćin je do izjednačenja sitgao u 57. minutu preko Gorsa, aloi je sva tir boda Lajpcigu doneo Šlager 14 minuta kasnije.

Bohum je uspeo da ostvari drugi uzastopni trijumf, a posle Borusije Menhengladbah savladan je Augzburg sa 1:0, a strelac jedinog gola bio je Antvi-Anđe u 58. minutu, a tri minuta kasnije je Beriša promašio penal za Augzburg. Erhan Mašović je ušao sa klupe za Bohum i odigrao posledwih desetak minuta meča.