26°C
16.04.2024.
117.142
110.3448

DOBRA UVERTIRA ZA VEČITI DERBI: Milojević debitovao pobedom, Zvezda sve rešila u drugom poluvremenu (VIDEO)

27.08.2022. 20:09
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Crveno-beli učvrstili prvu poziciju na tabeli.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su sa 4:1 (1:1) ekipu Javora iz Ivanjice u meču osmog kola Mozzart bet Superlige igranom na stadionu ''Rajko Mitić'', pa je trijumfom debitovao i novi trener šampiona Srbije Miloš Milojević. Ovom pobedom Zvedza he napravila i dobru uvertiru za večiti derbi koji je na programu naredne srede.

ZVEZDI NEĆE BITI LAKO: Trabzon doveo ozbiljno pojačanje (VIDEO)

BUNDESLIGA: Union PONIZIO Šalke!

NOVI ODLAZAK IZ ZVEZDE: Raskinuo ugovor i potpisao za Kaljari!

Novi trener Crvene zvezde MIloš Milojević prilično je promešao karte za ovaj meč odlučivši da odmori Ivanića, Bukarija, Rodića i Pešića, dok su Katai i Milunović meč počeli na klupi, a prvi put je od starta zaigrao i Ohi. Ipka, Javor je već u 2. minutu mogao do vođstva, ali je odličnu priliku propustio Gigić. Pet minuta kasnije se Ohi iznenada našao u prilici isprd Vulića, ali je golman Javora bio brži. Norvežanin je bio raspoložen za igru, a u 11. minutu se odlično okrenuo posle auta koji je izveo Gobeljić i šutirao malo preko gola, da bi u 16. minutu postigao prvenac u ovoj sezoni posle sjajne asistencije Mitrovića. Nastavila je Zvezda da pritiska Javor koji se dobro branio, probali su Ben i Kangva u razmaku od dva minuta, u 27. i 28, ali je Vulić bio na mestu. I kada se činilo da Zvezda sve kontroliše, usledila je greška Sanoga, Javoru se otovrila kontra u kojoj je Gigić centrirao sa desne strane, a Marčić glavom savladao Borjana u 30. minutu. Mogla je Zvezda do gola u 37. minutu, ali je Kagvin šut zakačio Mitrovića i pogodio stativu. U završnici poluvremena MArčić je ponovo imao dobru priliku, ali ga je lopta malo iznenadila, a Borja uspeo da odbrani, da bi odmah u narednom napadu Ohi šutirao neprecizno i na poluvreme se otišlo rezultatom 1:1.

Tek što je krenulo drugo poluvreme Javor je mogao da povede, ali je Marlić pogodio prečku posle udarca glavom, da bi minut kasnije MJitrović šutirao pored gola Javora. U 51. minutu je i Kangva pokušaol, ali je Vulić bio dobro postavljne. Milojević je u 54. minutu ubacio Kataija umesto Ohija i odmah su tečnije krenuli Zvezdini napadi koji su postali sve opasniji. Samo minut kasnije Katai je izašao sam ispred Vulića koji je uspeo da odbrani njegov šut, da bi minut kasnije Kanga šutiroa pored gola. U 58. Ben je imao dve dobre prilike u jednom napadu. Prvo je Vulić odbranio njegov šut, da bi u nastavku akcije glavom loptu poslao pored gola. U 60. minutu je ponovo zapretio Javor pošto je Tanko dobro šutirao, a lopta je prozujala pored gola Zvezde. Mitrović i Katai su probaloi glavom u 65. i 72. minutu, ali nisu bili uspešni, da bi u 74. minutu Zvezdinu inicijativu krunisao Mitrović. Katai je počeo akciju, proigrao Gobeljića koji je po zemlji ubacio loptu na pet metrara, a Mitrović utrčao iz drugog plana i pogodio za 2:1. Samo četiri minuta kasnije Ben je povećao na 3:1 posle nehotične asistencije Mustafe na ubacivanje Kataija. Usledio je mirniji period meča i delovalo je da neće više biti uzbuđenja, da vi Veljko Nikolić sa preko 20 metara u 90. minutu postavio konačan rezultat. Do kraja je Javor ostao sa igračem manje pošto je drugi žuti karton dobio Dukure, ali to više nije imalo nikakvog uticaja na dešavanja na terenu.

CRVENA ZVEZDA - JAVOR 4:1 (1:1)

STADION: Rajko Mitić

SUDIJA: Miloš Milanović

STRELCI: Ohi 15, Mitrović 74, Ben 78, Nikolić 90 - Marčić 30

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Eraković, Dragović, Azarovi (od 63. Milunović), Sanogo (od 80. Nikolić), Kanga - Ben, Kangva (od 63. Mustafa), Mitrović (od 80. Srnić), Ohi (od 55. Katai).

JAVOR (4-2-3-1): Vulić - Nikolić, Tolčić, Obradović, Đukić, Dukure, Maričić, Janjić, Luković (od 55. Tanko), Kembel (od 76. Eliomar), Gigić (od 80. Maletić).

90+4. minut
Kraj meča, Crvena zvezda je savladala Javor sa 4:1.
90. minut
4:1!!! Veljko Nikolić je overio trijumf Crvene zvezde lepim golom sa preko 20 metara.
79. minut
Još dve izmene u Zvezdi. Izašli su Sanogo i Mitrović, a ušli Srnić i Nikolić.
78. minut
3:1!!! Ben povećava prednost Zvezde i verovatno obezbeđuje trijumf. Nešto brža akcija Zvezde, Katai je ubacio loptu u sredinu, lopta se dobila do Mustafe koji je nenamerno asistirao Benu koji je preciznim udarcem savladao Vulića.
74. minut
2:1!!! Ponovo vodi Zvezda golom Mitrovića. Katai je započeo akciju, ubacio loptu u prostor Gobeljiću koji je po zemlji centrirao, a Mitrović sa pet metara pogodio.
72. minut
Prilika za Zvezdu, Katai je pokušao glavom, ali je lopta nekog zakačila od igrača Javora i otišla u korner.
65. minut
Nova prilika za Zvezdu, Mitrović je glavom pokušao, ali je otišla lopta pored gola.
63. minut
Dvostruka izmena u Zvezdi, Milunović menja Azarova, a Kangvu Mustafa. Odmah posle izmena, Katai je probao iz slobodnog udarca, a lopta je otišla tik iznad prečke.
60. minut
Zapretio je i Javor, snažno je šutirao Tanko, a lopta je prozujala pored gola.
58. minut
Ređaju se prilike za Zvezdu. Probao je dva puta Ben, prvi pokušaj mu je odbranio Vulić, a drugi put je glavom šutirao pored gola.
56. minut
Kanga je pokušao, ali je njegov udarac završio pored gola.
55. minut
Odmah se Katai našao u odličnoj prilici, ali je u situaciji jedan jedan Vulić izašao kao pobednik.
54. minut
Prva izmena u Zvezdi, Ohija je zamenio Katai.
51. minut
Kangva je dobro šutirao, ali je Vulić bio dobro postavljen.
47. minut
Odmah uzvraća Zvezda, Mitrović je sa 17 metara šutirao, ali je lopta otišla pored gola.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme. Odmah je zapretio Javor posle slobodnog udarca, Marčić je pokušao glavom i pogodio prečku.

DRUGO POLUVREME

45+3. minut
Kraj prvog poluvremena.
41. minut
Dobra prilika za Javor, ali je Borjan uspeo da odbrani nezgodan udarac Marčića kojeg je lopta izgleda malo iznenadila. Ohi je u već u sledećem napadu Zvezde šutirao, ali nije bio precizan.
37. minut
Stativu pogađa Zvezda. Gobeljić je ubacio loptu sa desne strane, Kangva šutirao, lopta zakačila Mitrovića i pogodila stativu.
30. minut
1:1!!! Javor je izjednačio golom Marčića. Gigić je sa desne strane centrirao, a Marčić trzajem glavom pogodio sam ugao gola Zvezde.
28. minut
I Kangva je probao sa preko 20 metara, ali je Vulić na mestu.
27. minut
Probao je Ben sa nekih 20 metara, ali je šutirao pravo u Vulića.
16. minut
1:0!!! Povela je Crvena zvezda, a strelac je Ohi. Norvežanin je stigao do prvog pogotka u sezoni posle odlične asistencije Mitrovića.
11. minut
Ohi je imao dobru priliku, odlično je prihvatio loptu iz auta koji je izveo Gobeljić, okrenuo se i šutirao, ali je lopta otišla malo preko gola.
7. minut
Iznenadna prilika za Zvezdu posle centaršuta, lopta se odbila od golmana Vulića, ali Ohi nije uspeo da stigne do nje na vreme.