LIGA NACIJA: Norvežani DVA OD DVA, Španci se izvukli u Češkoj (VIDEO)

05.06.2022. 23:03
Fudbalska reprezentacija Norveške
Fudbalska reprezentacija Norveške / Izvor: Reuters

Dobar početak Vikinga.

Reprezentacija Norveške slavila je u drugom meču B Lige nacija protiv Švedske 1:2.

ORLOVI "NADVISILI" SLOVENCE: Prva pobeda Srbije u Ligi nacija (VIDEO)

Slovencima dva puta prodati istu foru - nije lako! Svaka čast, momci, upisao se i Sergej (VIDEO)

MITROVIĆ PSOVAO SUDIJU, PA POKAZAO KLASU: Briljantno doneo prednost Srbiji, a onda ŠOK! Niodakle gol (VIDEO)

Kao i protiv Srbije, Erling Haland je bio čovek odluke, ovoga puta je bio dvostruki strelac.

Igrao se 20. minut kada je Haland pogodio iz penala, da bi dvadesetak minuta pre kraja meča potvrdio veliku pobedu Norveške u Solni svojim drugim golom na utakmici.

Poraz Švedske ublažio je Entoni Elanga u drugom minutu sudijske nadoknade.

Od ostalih mečeva, selekcija Španije je uspela da izbegne poraz u Češkoj golom u 90. minutu Injiga Martineza, bilo je 2:2. Već u četvrtom minutu su domaći poveli golom Jakub Pešek.

Španci su izjednačili u finišu prvog dela, strelac je bio Gavi. Tim Luisa Enrikea je bio bolja ekipa, ali nisu iskoristili svoje šanse i novo vođstvo domaćinu je doneo Kuhta u 66. minutu, da bi Furija poravnala ranije pomenutim golom Injiga Martineza.