"Ne radim u CIA, ovo je izdaja Real Madrida" Arbeloa iskreno o sukobu u svlačionici
Trener Real Madrida Alvaro Arbeloa govorio je o sukobu u svlačionici između Orelijana Čuamenija i Federika Valverdea.
Njih dvojica su zbog tuče kažnjena sa po 500.000 evra od strane madridskog kluba.
- Moram da kažem dve stvari. Prvo, jako sam ponosan na odlučnost, brzinu i transparentnost kluba. Drugo, na to što su igrači priznali svoju grešku, izrazili kajanje i izvinili se. Meni je to dovoljno - rekao je Arbeloa.
- Ono što od mene nećete dobiti to je da ih javno spaljujem na lomači, to ne zaslužuju. Zbog onoga što su mi pokazali u ova četiri meseca, kao i prethodnih godina, znam da razumeju šta znači biti igrač Reala. Valverde i Čuameni zaslužuju da svi okrenemo drugu stranicu.
Smeta mu što su ovakve stvari procurile u javnost.
- Da budem potpuno jasan: curenje informacija o onome što se dogodilo u svlačionici smatram izdajom Reala. Izdajom ovog grba. To je nelojalnost. Ne radim u CIA ili nekoj sličnoj agenciji. Ne optužujem svoje igrače, ne optužujem nikoga. U Realu radi mnogo ljudi i nisam ovde da bih bilo koga optuživao - istakao je Španac.
Arbeloa je bio iskren i na pitanje o njegovoj odgovornosti:
- Odgovoran sam za sve što se dešava u Realu.
Ipak, tuče se dešavaju...
- Imao sam saigrača koji je drugoga udario palicom za golf. Za mene je najvažnije da ono što se dešava u svlačionici mora i da ostane u svlačionici - smatra Arbeloa.
Real ima katastrofalnu sezonu pošto je ostao bez trofeja.
- Nije lako prihvatiti dve sezone bez trofeja. Prošli smo kroz teške situacije, kao kada 12 godina nismo osvojili Ligu šampiona. Ali, moramo da se držimo zajedno - zaključio je Arbeloa koji je svega nekoliko rečenica posvetio gostovanju Barseloni istakavši da tim ide da pokuša da dođe do trijumfa.