NEDOSTAJALI SAMO GOLOVI: Partizan na Kipru NADIGRAO Gornjik!

27.01.2018. 15:52
Gornjik
Gornjik / Izvor: Foto: FK Partizan
Izabranici Miroslava Đukića odigrali prvi kontrolni meč na Kipru.

Fudbaleri Partizana odigrali su prvu kontrolnu utakmicu na Kipru i remizirali bez golova sa poljskim prvoligašem iz Zabrežja. Trener Miroslav Đukić može da bude zadovoljan premijernom proverom, budući da je srpski šampion do odmora prikazao kvalitetnu partiju i stvorio više prilika od protivnika: Partizan - Gornjik 0:0.

NIJE ZNAO ŠTA GA JE SNAŠLO: Vakulku su saigrači već prvog dana na Kipru priredili PAKAO (VIDEO)

HEROJ NACIJE PUCA OD OPTIMIZMA: Imaćemo u Rusiji gol razliku 9:0!

FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

TAVAMBA: Neću u Kinu!

Izabranici Miroslava Đukića dobro su otvorili utakmicu. Prvu šansu crno-beli imali su u 6. minutu: posle kombinacije Tošića i Tavambe, lopta je na desnoj strani došla Ivanoviću. Novajlija iz Spartaka odigrao je povratnu Tošiću, posle čijeg ubacivanja je Janković šutirao u golmana Pavlovskog.

Zapretili su Poljaci četiri minuta kasnije, preko Igora Angula, pogrešila je kompletna zadnja linija crno-belih, pa se kapiten Gornjika našao ispred Jovičića, a onda šutirao u Partizanovog čuvara mreže.

IAKO POSTOJI MOGUĆNOST, IVANOVIĆ JASAN: Ne bih mogao da igram za Hrvatsku

Na velikim iskušenjima bio je Marko Jovičić i u 18. minutu, odbranivši sjajno u istom napadu dva šuta igrača Gornjika. Najpre Urinoviča sa desnog boka, a zatim ponovo agilnog Angula, koji je pokupio odbitak. I u 25. mintuu bio je mladi golman na visini zadatka, pošto je šut sa distance odbio u korner. Odličnu odbranu imao je i posle udarca volštinskog sa preko 30 metara, crno-beli su u tim trenucima imali mnogo sreće i raspoloženog Jovičića.

EVERTON: U Italiji moram da igram sa znatno više opreza (FOTO)

Tek u 27. minutu Partizan je ponovo zapretio. Učinio je to Marko Jevtović udarcem iz daljine, Pavlovski se izvio i izbio u korner. U nastavku akcije, Poljaci su se odbranili. Samo 60 sekundi kasnije, Parni valjak je propustio "zicer": Tavamba se našao u šansi da postigne gol, odbrana ga je izblokirala, lopta je došla na "penaltik" Tošiću koji je gađao nezaštićeni deo mreže, ali se Pavlovski izvio koliko je dug i sačuvao mrežu.

POVRATAK: Bivši igrač Partizana ponovo seo na klupu crnogorskog kluba (FOTO)

Nedugo zatim, ponovo je Tavamba mogao da se proslavi, u 32. minutu, na dodavanje Ivanovića, predriblao je čuvare i tukao pored stative. Do kraja poluvremena, crno-beli su propustili još tri odlične prilike. Prvo je Tavamba utrčao u šesnaesterac, ali se spetljao i otišao daleko od gola, da bi pokušaj Vulićevića, na centaršut Jankovića, odbranio Pavlovski. Golman Gornjika blistao je i u poslednjim trenucima, kada je "slobodnjak" Tošića izvadio iz "rašlji", lopta se odbila od stativa, a potom otišla u polje.

NOVI VELIKI DOBITAK U BALKAN BETU: Na samo ŠEST parova zaradio za NOVI AUTOMOBIL, i to GOLOM u 90+2! (FOTO)

Gosti su zaigrali angažovanije u nastavku i u 57. minutu ponovo zapretili Jovičiću. Šut unutar šesnaesterca, bio je lak zalogaj za Partizanovog čuvara mreže. Tempo je u drugom poluvremenu splasnuo, na najbolji priliku crno-beli su čekali do 73. minuta. Tada je perspektivni Armin Đerlek ispratio centaršut Nemanje R. Miletića, ali lopta mu je prešla preko noge i tukao je neprecizno pored stative.

BENITEZ DONEO ODLUKU: Nema prodaje igrača u druge timove Premijer lige

Ponovo je u 79. minutu Jovičić bio na velikim mukama: posle karambola, lopta je išla od glave do glave poljskih igrača, da bi neugodan niski udarac golman Parnog valjka odbranio i zablistao ko zna koji put. Na kraju, kao i na početku, Partizan, iako bez Ožegovića, Sume i Pantića, konkretniji, međutim, realizacija je i dalje od one koja se očekuje od srpskog prvaka.

PARTIZAN - GORNJIK 0:0

SUDIJA: Jan Mahalek (Češka).

POMOĆNICI: Mihal Fajfer, Tomas Batik.

ŽUTI KARTONI: Urošević, Marković (Partizan), Pavlovski (Gornjik).

PARTIZAN: Jovičić - Vulićević, Nemanja R. Miletić, Mitrović, Antonov - Jevtović, Vakulko - Tošić, Ivanović, Janković - Tavamba. Igrali su još: Cucin, Ostojić, Marković, Nemanja G. Miletić, Radin, Nišić, Strahinja Jovanović, Đorđe Jovanović, Urošević, Đerlek, Ilić.

GORNJIK: Pavlovski, Volnjevič, Suarez, Bočnijevič, Griškijevič, Kadžior, Ambrosijevič, Žurkovski, Volštinski, Urinovič, Angulo. Igrali su još: Bjelica, Mičalski, Surovijec, Joahim Patrik, Liska.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.