SUPERLIGA: Tošić od TRAGIČARA do JUNAKA, Partizan se SPASAO u Čačku! (VIDEO)

29.10.2017. 18:59
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Izabranici Miroslava Đukića uz dosta sreće slavili protiv Borca.

Fudbaleri Partizana nastavili su sa pobedama. Parni valjak je slavio na terenu Borca (2:1) i upisao četvrti uzastopni trijumf, a čovek odluke bio je Zoran Tošić, koji je u sudijskoj nadoknadi postigao gol iz slobodnog udarca za veliku pobedu crno-belih!

A SADA I DEFINITIVNO: Srbija bez selektora! (FOTO)

SUPERLIGA: Boaći SPASIO Zvezdu, sada se razmišlja o Arsenalu (VIDEO+FOTO)

Lako je moglo da se dogodi da popularni "Bambi" bude tragičar, posle promašenog penala u finišu meča, međutim, majstorija u 7. minutu sudijske nadoknade, preko "živog zida" Borca, promovisala ga je u junaka četvrtog uspeha Đukićeve čete.

POMIRIO SE SA SUDBINOM: Trener Zemuna se oprostio od titule (FOTO)

Partizan je od početka krenuo silovito i već u 34. sekundi mogao da stigne do vođstva. Veliku šansu propustio je Sejduba Suma, koga je u poslednjem trenutku izblokirao Dupovac.

Uzvratio je Borac u 6. minutu: posle centaršuta domaćih fudbalera, stvorila se gužva pred golom Jovičića, ali je Tošić pravovremenim uklizavanjem otklonio opasnost.

Nije prošlo drugo, a „zebre“ su ponovo zapretile crno-belima. Učinio je to Otašević u 8. minutu, na dodavanje Filipovića, međutim, volejom je poslao loptu daleko pored prečke.

To je nateralo igrače šampiona da se trgnu, pa je u 12. minutu Suma odlično prošao i asistirao Ožegoviću. Usledio je šut napadača, ali je Bajić bio dobro postavljen i sigurnom intervencijom ostao nesavladan. Ponovo je najefikasniji pojedinac Đukićevog tima u poslednjih nekoliko mečeva mogao da se proslavi u 26. minutu, iskosa u šesnaestercu poslao je loptu kraj desne stative Bajićevog gola.

KLASNIĆ POSLE PRESAĐIVANJA BUBREGA: Napokon mogu normalno da živim (FOTO)

U 35. minutu glavom je šutirao Marko Jevtović, na ubačaj iz kornera gađao je donji desni ugao, da bi Filip Knežević sa prve stative očistio opasnost. Odbitak je došao na nogu Marku Jankoviću, čiji je pokušaj sa distance završen nepreciznim udarcem.

Trener Đukić je odmah na startu drugog poluvremena ubacio na teren Evertona i Tavambu, ne želeći više da čeka, što se pokazalo ključnim potezom, jer je Kamerunac bio čovek odluke.

Zicer su u nastavku, ipak, stvorili prvi domaći fudbaleri. Najbolju šansu na meču propustio je Knežević u 50. minutu! Posle centaršuta sa desne strane, bivši đak Partizanove škole ostao je sam na petercu i silovitim udarcem uzdrmao prečku Jovičićevog gola, crno-beli su u tim trenucima imali mnogo sreće. Pogotovo jer se Lima Mateus nalazio blizu, ali nije pravovremeno odreagovao na odbitak.

U 54. minutu zapretio je Jovanović za "zebre", ali su se revanširali na drugoj strani Everton, koji je promašio loptu, a zatim Janković bio izblokiran. Ustala je klupa Partizana i nekoliko trenutaka kasnije, pošto je Borac imao novu priliku, tandem Čačana pobegao je čuvarima, ipak, zatajili su u završnici.

Kazna za silne promašaje, stigla je domaćina u 59. minutu. Odličan dupli pas Leandrea Tavambe, Danila Pantića i Zorana Tošića, popularni "Bambi" je prebacio poslednju liniju Borca, a napadač crno-belih nadmudrio Bajića i ćušnuo loptu u mrežu za vođstvo Partizana - 1:0.

Mogli su Đukićevi izabranici u 64. minutu da dupliraju prednost. Opet je Tavamba bio opasnost po Bajića, napravio je nekoliko dobrih poteza, a onda loše šutirao. Uzvratio je Borac 120 sekundi kasnije preko Mateusa, čiji je pokušaj otišao pored stative.

Što nije uspeo tada, Brazilac u redovima Čačana učinio je u 70. minutu. Lazar Jovanović je prošao po desnoj strani, a Lima Mateus bio najspretniji u kaznenom prostoru crno-belih i pogodio za - 1:1! Samo nekoliko trenutaka potom, domaćin je imao šansu da potpuno preokrene rezultat: Saša Filipović je šutirao sa krilne pozicije, ali se Jovičić nije dao prevariti.

U 76. minutu Tavamba je iz blizine tukao pravo u Bajića, a samo nekoliko sekundi kasnije isto je učinio Pantić sa ivice kaznenog prostora, golman Borca bio je dobro postavljen. Pažnju je zavredela i prilika Jankovića iz 85. minuta, kada je tukao pored stative.

U 87. minutu Jovan Čađenović je faulirao Marka Jankovića i zaradio žuti karton, a sudija Anđelovski pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Zoran Tošić, ali je njegov udarac pročitao Vladimir Bajić i sjajnom intervencijom odbranio penal! A onda nestvaran promašaj Tavambe u 94. minutu, iz blizine imao je otvorenu situaciju, ali ga je odbrana izblokirala i lopta je otišla preko gola.

I konačno u 7. minutu sudijske nadoknade, Filip Knežević je faulirao Tošića. Isti igrač preuzeo je odgovornost i sjajno izveo slobodan udarac, donevši na fenomenalan način veliku radost srpskom šampionu. Bila je to četvrta pobeda Partizana, koji je posle Radnika, Bačke i Zemuna, upisao još jednu "trojku".

BORAC - PARTIZAN 1:2 (0:0)

BORAC: Bajić, Obradović, Dupovac, Otašević (od 12. Marković), Kostić, Čađenović, Zoćević, Jovanović, Filipović, Knežević, Mateus (od 90+2. Romanić).

PARTIZAN: Jovičić, Nemanja R. Miletić, Mitrović, Ostojić, Nemanja G. Miletić, Jevtović (od 46. Everton), Pantić, Tošić, Suma (46. Tavamba), Janković, Ožegović (od 66. Radin).

STADION: kraj Morave.

SUDIJA: Novica Anđelovski (Kačarevo).

STRELCI: Tavamba 59. Tošić u 90+7. za Partizan, a Mateus u 70. minutu za Borac.

ŽUTI KARTONI: Lima, Čađenović, Knežević (Borac).