SUPERLIGA: Sedmica na Brdu, a Zvezdinu ČETVORKU potvrdio Anđelković (VIDEO)

19.03.2017. 16:54
Fudbaler Crvene zvezda Dušan Anđelković
Fudbaler Crvene zvezda Dušan Anđelković / Izvor: MN Press

Odigrana pretposlednja utakmica 27. kola Superlige.

Fudbaleri Crvene zvezde su uspeli da osvoje nove bodove. U utakmici 27. kola Superlige Srbije ekipa Miodraga Božovića slavila je sa 4:3, a gol odluke postigao je Dušan Anđelković u 83. minutu. Zvezda je vodila sa 2:0 i 3:2, ali je tim Nenada Lalatovića uspevao da izjednači. Ričmond Boaći je bio dvostruki strelac, dok su za Brđane pogađali Ognjen Ožegović i Aleksandar Jevtić koji su nekada bili u Zvezdi. Strelci su bili još i Asmir Kajević, za Čukarički, kao i Aleksandar Luković za Zvezdu.

ZVANIČNO: Zna se i zašto Ruiz NE IGRA (FOTO)

OVO SVAKI FUDBALER ZNA, A ZNATE LI VI: Zvezdaši otkrili kako izgleda kad dođe TAJ trenutak (VIDEO)

Ovim trijumfom Zvezda je zadržala šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Partizan (70 prema 64). Na drugoj strani, Čukaričkom (trenutno deseti sa 33 boda) ostaje borba za plasman u plej-of. Sada sledi prvenstvena pauza, zbog obaveza reprezentacije. U narednom, 28. kolu (1. april), Zvezda će biti domaćin Spartaku, dok će Čukarički gostovati Metalcu.

Zvezdu međutim očekuje i prijateljska utakmica sa Spartakom iz Moskve, naredne subote.

SVE JE SPREMNO ZA BRATSKI DUEL: Delije, očekuje vas iznenađenje (GALERIJA)

Gosti (bez povređenog Džona Ruiza) su već u 16. minutu došli do velike prednosti, od 2:0. Vodeći gol dao je Ričmond Boaći, posle asistencije Gelora Kange. Napadač iz Gane je iskoristio dodavanje Gabonca, koji je na brzinu izveo slobodan udarac. Boaći je odlično primio loptu, a onda se još jednom u polusezoni upisao u strelce.

Samo sedam minuta kasnije, Mičel Donald je pao u kaznenom prostoru Čukaričkog, bilo je manjih protesta domaćina, ali je Milorad Mažić pokazao na belu tačku. Siguran izvođač bio je Aleksandar Luković.

Posle dva gola u mreži Nikole Petrića, Čukarički se oslobodio, a u 34. minutu viđena je sporna situacija. U kaznenom prostoru, blizu Filipa Manojlovića pao je Asmir Kajević, ali je Mažić smatrao da Abraham Frimpong nije napravio prekršaj. Ipak, nekoliko minuta kasnije, dosuđen je penal za domaćina. Iskusno Dušan Anđelković neoprezno je startovao na Petra Bojića. I dileme nije bilo. Penal je iskoristio Ognjen Ožegović, nekadašnji član Zvezde.

Treba reći i da je trener domaćina Nenad Lalatović bio prinuđen da u 33. minutu umesto Marka Docića koji se žalio na povredu, uvede Dragoljuba Srnića.

Već na početku drugog poluvremena, Čukarički je izjednačio, a strelac je bio Kajević, posle duže akcije domaćina.

Pokušao je u nastavku meča i Kanga, sa velike udaljenosti, ali je Petrić odbranio. U 52. minutu, šansu je dobio i iskusni napadač, Aleksandar Jevtić. I dok je Jevtić tek "osetio" travu, Zvezda je došla do nove prednosti. Marko Petković je po desnoj strani odradio najveći deo posla, Petrić mu je svesrdno "pomogao" lošom intervencijom, a Boaći je samo ubacio loptu, za 3:2.

Šansu da zaigra dobio je još jedan Srnić. Slavoljub je prvi put zaigrao ovog proleća, a mesto mu je ustupio Nemanja Milić koji je prvi put ove polusezone bio starter. A da bude još zanimljivije, pobrinuo se Jevtić, koji je bio strelac u 67. minutu, za novi egal.

U 72. minutu, Lalatović je "poludeo" jer njegovi igrači nisu realizovali napad, u čijem finišu su učestvovali Ožegović i Jevtić.

Božović je u narednim minutima, napravio dve izmene, a umesto Srđana Plavšića i Gelora Kange ušli Mihailo Ristić i Srđan Vujaklija. Ristić je tako zaigrao posle duže pauze, a u 78. minutu pokušaj Donalda nije bio precizan. Holanđaninova plasirana lopta otišla je pored gola. Sve je ubrzo ispravio Dušan Anđelković, posle akcije u kojoj je učestvovao i Boaći.

To je ujedno bio i konačan rezultat pretposlednje utakmice 27. kola nacionalnog šampionata.

ČUKARIČKI - CRVENA ZVEZDA 3:4

STRELCI: Ožegović 43.p, Kajević 47, Jevtić 67 - Boaći 8, 54, Luković 16.p, Anđelković 83

STADION: Čukaričkog

SUDIJA: Milorad Mažić

ČUKARIČKI: Petrić, P. Jovanović, Lagator, Mašović, Bogosavac, Docić (od 33. D. Srnić), Bojić, Zorić (od 63. Jovanović), Kajević, Obradović (od 52. Jevtić), Ožegović

CRVENA ZVEZDA: Manojlović, Petković, Frimpong, Luković, Anđelković, Le Talek, Donald, Milić (od 60. S. Srnić), Kanga od 77. Vujaklija), Plavšić od 77. Ristić), Boaći.

SUPERLIGA: Partizan DEKLASIRAO Voždovac, Đurđević i Leonardo na KOTI 15 (VIDEO)