MUNDIJAL UŽIVO, 8. DAN: Remi Nemaca i Španije, Hrvati posle preokreta bolji od Borjana, Marokanci šokirali Belgijance, Kostarika matirala Japan

27.11.2022. 10:42 21:58
Svetsko prvenstvo Katar blog
Svetsko prvenstvo Katar blog / Izvor: Profimedia
Danas su na programu mečevi u E i F grupi.

Završen je osmi dan Svetskog prvenstva u Kataru. Pobede su ostvarile selekcije Kostarike, Maroka i Hrvatske, dok su u derbiju dana Nemačka i Španija odigrale 1:1. Čitav blog o današnjem danu mogli ste čitati na sajtu SrbijaDanas.

Zvezda Premijer lige se pokajala što ne igra za Srbiju u Kataru, ali je sada stvarno kasno

ARGENTINA I MEKSIKO SE NISU ŠTEDELI: Na tribinama su čak sevale i pesnice (VIDEO)

DEGENEK SE RASPLAKAO: Postavio sliku prognanih Srba iz Hrvatske i statusom demontirao Tviter

21:53 Kraj meča. Španija - Nemačka 1:1.

VEČE REZERVISTA: Meč prvenstva završen bez pobednika, Fulkrug održao Nemce u životu

21:40 Očito je da su i jedan i drugi selektor pogrešili kada je izbor prvih 11 za ovaj meč, posle Morate i rezervista Fulkrug je pogodio i u 83. minutu doneo egal Nemcima.

21:23 Super-izmena, ušao je Alvaro Morata u igru u 54. minutu i bilo mu je potrebno samo deset minuta da postigne pogodak. Sjajno je odreagovao napadač Atletiko Madrida posle asistencije Albe.

20:50 Posle prvih 45 minuta rezultat je 0:0, doduše Antonio Ridiger je postigao gol, ali je on poništen nakon intervencije VAR tehnologije, štoper Reala je bio u ofsajdu.

20:00 Počeo je i poslednji duel današnjeg programa, sastaju se Nemačka i Španija.

18:57 Posle Katara koji je završio takmičenje na Mundijalu, Kanada je druga ekipa koja je eliminisana. Hrvatska je slavila 4:1 od tima na čijem golu se nalazi čuvar mreže Crvene zvezde Milan Borjan (izveštaj pročitajte OVDE).

18:30 Novi gol Kramarića, posle sjajnog prijema raspalio je i ponovo savladao nemoćnog Borjana.

17:44 Preokret! Hrvatska preko Marka Livaje stiže do vođstva 2:1.

17:35 Konačno se isplatio pritisak Hrvata, stižu Vatreni do izjednačenja. Andrej Kramarić je posle sjajnog pasa Perišića matirao Borjana.

17:02 - Šok na samom startu. Kanađani već u drugom minutu stižu do vođstva, strelac je najveća zvezda te selekcije, Alfonso Dejvis.

17:00 Počeo je meč Hrvatske i Kanade

SLUČAJNO ILI NAMERNO? Evo šta je bilo tokom INTONIRANJA himne Hrvatske pred meč sa Kanadom

16:55 Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi održao je konferenciju, a sve vesti pročitajte klikom OVDE.

15:55 Završen je meč, Maroko je savladao favorizovanu Belgiju sa 2:0.

OKRENUO SE ĆURAK: Bledi Belgijanci poraženi od Maroka

15:50 Na veliko iznenađenje svih, Marokanci postižu novi pogodak i vode sa 2:0. Strelac u drugom minutu sudijske nadoknade je Abuklak.

15:25 - Maroko je poveo protiv Belgije u 73. minutu golom Sabirija.

14.50 - Završeno je prvo poluvreme meča između Belgije i Maroka u kojem su Markonci postigli gol koji je poništen.

14.46 - Poveo je Maroko u sudijskoj nadokandi, Hakim Ziješ je bio precizan posle ubacivanja iz slobodnog udarca, ali je posle provere VAR-a gol poništen zbog ofsajda.

14:00 Počeo je duel drugog kola F grupe između Belgije i Maroka.

12:55 Kostarika je minimalnim rezultatom savladala Japan (1:0) i tako zakomplikovala situaciju u grupi, koja će možda biti još nejasnija posle večarašnjeg susreta između Španije i Nemačke.

12:40 Kostarika je povela sa 1:0 golom Fulera, iako su Japanci bili ti koji su imali inicijativu tokom čitavog meča.

11:48 - Završeno je prvo poluvreme između Japana i Kostarike, rezultatom 0:0. Ne samo da nismo videli golove, nego nije bilo ni velike šanse u prvih 45 minuta.

JAP CRC
JAP CRC / Izvor: Profimedia

11:10 - Fudbaleri Srbije odradili su danas u Dohi poslednji trening pred meč protiv Kameruna po jakom suncu i na temperaturi od 32 stepena Celzijusa.

TRENING NA PLUS 32: Poznato ko je SPREMAN za Kamerun

11:00 Počeo je susret Japana i Kostarike u okviru drugog kola E grupe.

JAPAN (4-2-3-1): Gonda – Nagatomo, Itakura, Jošida, Jamane – Моrita, Endo – Doan, Kamada, Soma – Ueda

KOSTARIKA (4-4-2): Navas – Votson, Duarte, Kalvo, Ovijedo – Fuler, Borhes, Teheda, Tores – Kempbel, Kontreras

10:30 Iako je Svetsko prvenstvo u toku, ne jenjava priča oko toga gde bi karijeru mogua oda nastavi Kristijano Ronaldo koji je raskinuo ugovor sa Mančester Junajtedom neposredo pred početak Mundijala.

LETOS JE USPEO DA ODOLI, HOĆE LI MOĆI SAD: Ronaldo dobio novu bezobraznu ponudu od istog kluba

10:00 Nekadašnji štoper Crvene zvezde oglasio se posle prve pobede na Mundijalu na Tviteru i u vrlo emotivnom statusu podsetio se dana kada je kao dečak morao da napusti rodnu Krajinu zbog akcije “Oluja”.

Što se tiče grupe F, drugu rundu otvaraju Belgija i Maroko u 14 časova, a tri časa kasnije igraće Hrvatska i Kanada. Nema sumenje da će kapiten Kanade Milan Borjan imati veliki motiv protiv Hrvata, pogotovo posle nezasluženog poraza na otvaranju Mundijala protiv Belgije.

Sva dešavanja iz Katara pratite uživo u našem blogu.

11.00: Počela je utakmica Japan - Kostarika