BIO SAM SREĆAN U PARTIZANU: Obradović se na promociji u Panatinaikosu prisetio vremena na klupi crno-belih
Proslavljeni trener skroz iskren
Željko Obradović ponovo je postao trener Panatinaikosa, ali se na predstavljanju u Atini prisetio vremena na klupi Partizana.
- Ja sam bio trener Partizana i bio sam jako srećan tamo. U novembru sam doneo tešku odluku, zaista tešku. Pokušao sam da radim stvari izvan košarke. Rekao sam i menadžeru da ne želim da radim ništa što ima veze sa košarkom. Nisam razmišljao o ovome - rekao je Obradović, pa nastavio:
- Radi svoj posao, kada dođe vreme, pričaćemo. Tako je bilo. Ne treba pričati o ovom klubu. Ovde je istorija. Ne treba da pričamo o prošlosti. Uvek ću poštovati svakog protivnika, i u Grčkoj i u Evroligi. Kao što je Dimitris rekao, trebalo bi da gledamo samo sebe. Uz poštovanje svakog kluba, osobe, tima, navijača i ljudi. Ako se fokusiraš na sebe, imaćeš šansu da budeš tamo gde želiš - izjavio je Obradović.
Podsetimo, Obradović se 2021. godine vratio u Partizan, ali je u novembru prošle godine dao neopozivu ostavku.
Pričao je Obradović da neće trenirati klub osim crno-belih i da razmišlja o kraju karijere, ali se predomislio i nakon 14 godina ponovo preuzeo Panatinaikos.