KRAJ AGONIJE: Partizan prekinuo crni niz, u grotlu Arene pao šampion Evrope

16.12.2022. 21:17
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

Prvi trijumf crno-belih u Evroligi posle pet poraza.

Košarkaši Partizana savladali su aktuelnog šampiona Evrope Efes sa 82:79 (14:10, 14:27, 25:17, 29:25) u 14. kolu Evrolige i tako prekinuli niz od pet uzastopnih poraza u elitnom takmičenju. Ponovo su crno-beli igrali neizvesnu završnicu, ali su ovoga puta bili skoncentrisani do samog kraja i nisu dozvolili da Efes dođe u priliku da slavi.

KOŠ ZA OGIJA: Mozzart organizuje veliki humanitarni basket turnir za lečenje Ognjena Kapate

ABA LIGA: Preokret Borca, Novaković srušio Split trojkom u poslednjoj sekundi

SAMO ŠTO MU SUZE NISU KRENULE Siniši je OVO bio najlepši trenutak karijere! Iznenađenje? (VIDEO)

Odlično je Partizan otvorio meč u ''Štark areni'' i uz dobru odbrasnu posle trojke Smailagića vodi 9:2 u 4. minutu. Papapetru je takođe pogodio trojku dva minuta kasnije održavajući sedam poena prednosti za crno-bele. Usledio je period kada su oba tima promašivali u serijama pa nije bilo promene rezultata. Nešto više od dva minuta pre kraja usledio je kraći prekid posla faula Papapetrua u napadu pošto je došlo do suadar sa Vasilijom Micićem koji je morao da npausti teren. Ta pauza je više prijala Efesu koji je uspeo da poveže nekoliko napada i smanji zaostatak koji je na kraju prve četvrtine bio 14:10. Bolje je Efes otvorio drugu deonicu, a na parket se vratio i Micić koji nije doživeo ozibljniju povredu. Žižić je uspeo da pogodi za 2+1 i smanji na 14:13, da bi Papapetru takođe pogodio na drugoj strani i Partzian je vodio 16:13. Međutim, razigrao se Rodrig Buboa koji je trojkom doneo prvu prednost gostima 17:6 u 14. minutu, da bi posle poena Smailagića Bobua vezao još četiri poena i uz pogođena bacanja Žižića Efes je vodio 23:18 u 16. minutu, a Žižić i Buboa su u tim trenucima već bili dvocifreni i najzaslužniji za seriju Efesa 13-3. Micić je sa penala doneo maksimalnih osam poena prednosti za Efes 26:18, da bi usledio preiod igre poen za poen. Ipak, u završnici Efes je ipak uspeo da košem Micića uz zvuk sirene stigne do vođstva 37:28 na poluvremenu.

Koš za koš se igralo na startu drugog poluvremena, da bi zatim Partizan propustio nekoliko prilika da se rezultatski vrati u meč, ali je i Efes propuštao šanse da dođe do dvocifrene prednosti. Ipka, u 25. minutu jedan naizgled propao napad Efesa je Klajburn rešio trojkom i doneo gostima prvo dvocifreno vođstvo 44:34. Naneli je postigao četiri poena u nizu i približio Partizan na 44:38, presekao je to Klajburn sa penala, da bi Panter u kontri poentira, ali je zatim Buboa pogodio za 2+1 i Efes je ponovo imao devet poena prednosti u 28. minutu (49:40). Uspeli su Panter i Lesor da pogode u dva uzastopna napada Partizana, da bi posle tajm-auta Atamana Egzum iskoristio bacanje zbog tehničke koju je dobio Brajant i crno-beli su prišli na 49:45. Micić je uzvratio trojkom, ali je na drugoj strani Lesor pogodio za 2+1, a potom i posle kontre i Partizan je prišao na 52:50 u poslednjem minutu četvrtine. Usledio je loš napad Efesa, da bi Mbaje faulirao Egzuma na šutu za tri. Australijanc je pogodio sva tri penala i doveo crno-bele posle dužeg vremena u vođstvo, ali je Buboa pogodio uz zvuk sirene i ipak doneo Efesu prednost 54:53 na ulasku u poslednju četvrtinu.

Buboa je na startu poslednje četvrtine pogodio trojku pa je Obradović posle samo 19 sekundi zatražio tajm-aut. Naneli je uspeo da pogodio u sledećem napadu crno-belih, ali je ponovo Buboa pogodio da bi ovog puta odgovorio Egzum, a posle Micićevih poena sa penala Efes je vodio 61:57. Panter je posle faula bio precizan sa penala, ali je Buboa pogodio još jednu trojku i gosti su vodili 64:59 u 33. minutu. Međutim, ponovo je Partizan uspeo da veže četiri poena, ovoga puta preko Pantera i Nanelija koji su približili crno-bele na samo poen zaostatka 64:63, ali je Micić uz zvuk sirene za kraj napada pogodio trojku za 67:63. Lesor je uspeo da pogodi i posle dobre odbrane Naneli je pogodio trojku za prednost crno-belih 68:67, da bi Panter pogodio dugu dvojku i Partizan je vodio 70:67 u 33. minutu. Seriju domaćina od 7-0 prekinuo je Žižić zakucavanjem. Uspeo je Egzum odmah u narednom napadu da pogodi za 2+1 i crno-beli su vodili 73:69 u 38. minutu. Propustio je Partizan priliku da poveća prednost, ali je Naneli izgubio loptu i omogućio lake poene Klajburnu u kontri. Partizan je imao tri poena prednosti na ulazu u poslednji minut. Papapetru je promašio dvojku, a Dandston prvim poenima na meču približio Efes na poen zaostatka 75:74, a Obradović je zatražio tajm-aut 37 sekundi pre kraja, da bi Naneli potom uz zvuk sirene za kraj napada doneo Efesu vođstvo 78:74 15 sekundi pre kraja, da bi Panter sa penala potvrdio trijumf crno-belih .

PARTIZAN - EFES 82:79 (14:10, 14:27, 25:17, 29:25)

DVORANA: Štark arena

SUDIJE: Perez, Koromilas, Per

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 4, Avramović, Panter 18, Smailagić 7, Papapetru 2, Egzum 18, Naneli 18, Lesor 13, Trifunović 2, Anđušić, Madar.

EFES: Buboa 30, Brajant, Gazi, Klajburn 7, Tejlor, Arna, Plajs 2, Micić 14, Mbaje 4, Polonara, Žižić 20, Danston 2.