29.01.2024. 21:27 21:56
Bojan Subotić
Bojan Subotić / Izvor: MN Press

Split bolji od “pantera”.

Ne ide, pa ne ide… Jedan od pet srpskih predstavnika u ABA ligi FMP poražen je u gostima od Splita rezultatom 78:66 (18:18, 12:9, 18:26, 30:13) zabeleživši četvrti uzastopni neuspeh u regionalnom takmičenju.

NIJE SVE BILO ČISTO? Sudije priznale greške Obradoviću na štetu PartizanaKošarkaški večiti derbi

NIJE SVE BILO ČISTO? Sudije priznale greške Obradoviću na štetu Partizana

NOVA NEVOLJA ZA ZVEZDU: Bez Teodosića protiv Valensije?Janis Sferopulos, Miloš Teodosić

NOVA NEVOLJA ZA ZVEZDU: Bez Teodosića protiv Valensije?

VIŠE POENA OD MINUTA: Mirotić se vratio na velika vrata i probudio zver u Nejpiru (VIDEO)Nikola Mirotić, Majk Tobi

Gosti iz Železnika imali su odličan rezultat uoči poslednje četvrtine (53:48), ali su onda potpuno pali u finalnih 10 minuta duela 18. runde ABA lige.

Domaćin je dobio poslednji kvartal sa 30:13 i stigao nadomak pozicije koja vodi u plej-of.Sa druge strane, FMP ima samo dve pobede više od “fenjeraša” Mornara.

Najbolji u timu Splita su bili Luis Saliven sa 24 i Šenon Šorter sa 19 poena uz po šest skokova i asistencija.

Najefikasniji u ekipi “pantera” je bio Bojan Subotić sa 16 poena, tri manje je postigao Matej Rebec, a Kajl Foster je sakupio 12 poena.