29.01.2024. 21:27 21:56
Bojan Subotić
Бојан Суботић / Извор: МН Press

Сплит бољи од “пантера”.

Не иде, па не иде… Један од пет српских представника у АБА лиги ФМП поражен је у гостима од Сплита резултатом 78:66 (18:18, 12:9, 18:26, 30:13) забележивши четврти узастопни неуспех у регионалном такмичењу.

НИЈЕ СВЕ БИЛО ЧИСТО? Судије признале грешке Обрадовићу на штету ПартизанаKoÅ¡arkaÅ¡ki večiti derbi

НИЈЕ СВЕ БИЛО ЧИСТО? Судије признале грешке Обрадовићу на штету Партизана

НОВА НЕВОЉА ЗА ЗВЕЗДУ: Без Теодосића против Валенсије?Janis Sferopulos, MiloÅ¡ Teodosić

НОВА НЕВОЉА ЗА ЗВЕЗДУ: Без Теодосића против Валенсије?

ВИШЕ ПОЕНА ОД МИНУТА: Миротић се вратио на велика врата и пробудио звер у Нејпиру (ВИДЕО)Nikola Mirotić, Majk Tobi

Гости из Железника имали су одличан резултат уочи последње четвртине (53:48), али су онда потпуно пали у финалних 10 минута дуела 18. рунде АБА лиге.

Домаћин је добио последњи квартал са 30:13 и стигао надомак позиције која води у плеј-оф.Са друге стране, ФМП има само две победе више од “фењераша” Морнара.

Најбољи у тиму Сплита су били Луис Саливен са 24 и Шенон Шортер са 19 поена уз по шест скокова и асистенција.

Најефикаснији у екипи “пантера” је био Бојан Суботић са 16 поена, три мање је постигао Матеј Ребец, а Кајл Фостер је сакупио 12 поена.