BRAVOOOOOO, KRALJICE NAŠA: Angelina Topić se okitila srebrom i to usred Zagreba!
Novi podijum u letnjoj sezoni
24.06.2026.
20:06
Komentari (0)
Srpska atletičarka Angelina Topić zauzela je drugo mesto na Memorijalu "Boris Hanžeković" u Zagrebu, čuvenom mitingu koji se održava po 76. put. Ona je sa preskočenih 1.94 ostvarila novi podijum u letnjoj sezoni.
Nakon što je zauzela treće mesto na Dijamantskoj ligi u Rabatu, odnosno drugo u nadmetanju u Atini, sada je taj uspeh ponovila i u glavnom gradu Hrvatske. Angelina je iz trećeg pokušaja preskočila pomenutu visinu.
Prethodno je obarala po jednom i visine od 1.84 i 1.90, iz prve letela preko 1.80, 1.87 i 1.92, a na kraju i tri puta rušila na 1.97 metara.
Prvo mesto zauzela je svetska rekorderka Jaroslava Mahučih sa 1.97. Treće mesto zauzela je Lamara Distan iz Jamajke sa preskočenih 1.92.