БРАВОООООО, КРАЉИЦЕ НАША: Ангелина Топић се окитила сребром и то усред Загреба!
Нови подијум у летњој сезони
24.06.2026.
20:06
Коментари (0)
Српска атлетичарка Ангелина Топић заузела је друго место на Меморијалу "Борис Ханжековић" у Загребу, чувеном митингу који се одржава по 76. пут. Она је са прескочених 1.94 остварила нови подијум у летњој сезони.
Након што је заузела треће место на Дијамантској лиги у Рабату, односно друго у надметању у Атини, сада је тај успех поновила и у главном граду Хрватске. Ангелина је из трећег покушаја прескочила поменуту висину.
Претходно је обарала по једном и висине од 1.84 и 1.90, из прве летела преко 1.80, 1.87 и 1.92, а на крају и три пута рушила на 1.97 метара.
Прво место заузела је светска рекордерка Јарослава Махучих са 1.97. Треће место заузела је Ламара Дистан из Јамајке са прескочених 1.92.