ДЕРБИ НА ЕНФИЛДУ: Арсенал одолео Ливерпулу и задржао лидерство (ВИДЕО)

23.12.2023. 21:07
FK Liverpul
ФК Ливерпул / Извор: Профимедиа

Подела бодова...

Фудбалери Ливерпула и Арсенала одиграли су паклен дерби на Енфилду у 18. колу Премијер лиге. Битка за челну позицију у Премијер лиги апсолутно је оправдала очекивања, оба тима су дали све од себе и на крају поделили плен, 1:1 (1:1). Тако је Арсенал задржао бод предности на врху табеле, али традиција се наставила јер од 2012. немају победу на Енфилд

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: "Певци" преживели "карамеле"! Лутон ИЗНЕНАДИО Њукасл (ВИДЕО)FK Totenhem

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: "Певци" преживели "карамеле"! Лутон ИЗНЕНАДИО Њукасл (ВИДЕО)

АГОНИЈА ЈУНАЈТЕДА СЕ НАСТАВЉА: ”Ђаволе” срушио и Вест Хем!Bruno

АГОНИЈА ЈУНАЈТЕДА СЕ НАСТАВЉА: ”Ђаволе” срушио и Вест Хем!

Његов трансфер је главна тема: Најзад се и сам Салдања огласио - и то на СРПСКОМ ЈЕЗИКУ (ВИДЕО)MateuÅ¡ Saldanja

Гледали смо жесток, нападачки фудбал, без калкулација, била је то борба отвореног гарда и када се све сабаре, реми је некако и најправеднији исход иако ће и једни и други жалити за приликама.

Фантастичан фудбал гледали смо на Енфилду од првог звиждука судије Криса Каванага.

Арсенал је први кренуо са центра и одмах кренуо силовито ка голу, а плод прве акције био је мали промашај Жезуса.

Међутим то као да је најавило вођство изабраника Микела Артете до ког су стигли веома брзо, у четвртом минуту.

Мартин Едегор је сјајно извео прекид, највише је пред голом скочио штопер Габријел и главом послао лопту иза леђа Алисона.

ВАР је све уредно проверио, све је било чисто и Арсенал је тако стекао предност.

Међутим, то је пробудило и домаћи тим и публику на Енфилду, па су кренули и "црвени".

Дијас је у 11. минуту изблокиран у задњи час, а на другој страни Габријел Жезус је шутирао преко пречке у 13. минуту.

У тој атомској, фуриозној игри, лопта је за тили час била на другој страни, па бележимо велику шансу за Салаха у 14. минуту када је погодио спољни део мреже.

Тражили су играчи Ливерпула пенал у 20. минуту после играња руком од стране Едегора, али је Каванаг сматрао да је играо нехотице, пошто је изгубио равнотежу и био у паду.

И у 29. минуту, Ливерпул је стигао до изједначења.

Сјајна дуга лопта Александера-Арнолда на десни бок, покупио је Мохамед Салах, попут слаломаша ушао у казнени простор и поред тројице играча послао бомбу у мрежу Арсенала - 1:1.

Четири минута касније, повредио се Цимикас, када је у жару борбе за лопту у дуелу са Саком, оборио на траву и Јиргена Клопа.

До полувремена, Габријел Мартинели је у 42. минуту могао да донесе нову предност Арсеналу, промашио је цео гол, иако је Алисон био ван њега.

Где су стали на крају првог, ту су наставили у другом уз једнак интензитет.

Ливерпул је појачао висок пресинг, терао на грешку играче Арсенала и умало да то искористи на почетку, после прилика за Салаха у 50. и Гомеза у 54. минуту.

Само што је ушао у игру уместо повређеног Луиса Дијаса, Харви Елиот је у 70. минуту погодио спољни део стативе.

И онда после страхивите контре Ливерпула, "пет на два" у 72. минуту, нестваран промашај - Александер- Арнолд је погодио пречку!

На другој страни, Рајс је покушао у 80. мунуту, али је изблокиран, да би минут касније био оборен Хаверц, али је судија проценио да то није било довољно да досуди пенал.

Покушао је Сака у првом минуту надокнаде, ударцем са преко 20 метара, није био прецизан и то је било све што смо видели на Енфилду.