DERBI NA ENFILDU: Arsenal odoleo Liverpulu i zadržao liderstvo (VIDEO)

23.12.2023. 21:07
FK Liverpul
FK Liverpul / Izvor: Profimedia

Podela bodova...

Fudbaleri Liverpula i Arsenala odigrali su paklen derbi na Enfildu u 18. kolu Premijer lige. Bitka za čelnu poziciju u Premijer ligi apsolutno je opravdala očekivanja, oba tima su dali sve od sebe i na kraju podelili plen, 1:1 (1:1). Tako je Arsenal zadržao bod prednosti na vrhu tabele, ali tradicija se nastavila jer od 2012. nemaju pobedu na Enfild

PREMIJER LIGA: "Pevci" preživeli "karamele"! Luton IZNENADIO NJukasl (VIDEO)FK Totenhem

PREMIJER LIGA: "Pevci" preživeli "karamele"! Luton IZNENADIO NJukasl (VIDEO)

AGONIJA JUNAJTEDA SE NASTAVLJA: ”Đavole” srušio i Vest Hem!Bruno

AGONIJA JUNAJTEDA SE NASTAVLJA: ”Đavole” srušio i Vest Hem!

Njegov transfer je glavna tema: Najzad se i sam Saldanja oglasio - i to na SRPSKOM JEZIKU (VIDEO)Mateuš Saldanja

Gledali smo žestok, napadački fudbal, bez kalkulacija, bila je to borba otvorenog garda i kada se sve sabare, remi je nekako i najpravedniji ishod iako će i jedni i drugi žaliti za prilikama.

Fantastičan fudbal gledali smo na Enfildu od prvog zvižduka sudije Krisa Kavanaga.

Arsenal je prvi krenuo sa centra i odmah krenuo silovito ka golu, a plod prve akcije bio je mali promašaj Žezusa.

Međutim to kao da je najavilo vođstvo izabranika Mikela Artete do kog su stigli veoma brzo, u četvrtom minutu.

Martin Edegor je sjajno izveo prekid, najviše je pred golom skočio štoper Gabrijel i glavom poslao loptu iza leđa Alisona.

VAR je sve uredno proverio, sve je bilo čisto i Arsenal je tako stekao prednost.

Međutim, to je probudilo i domaći tim i publiku na Enfildu, pa su krenuli i "crveni".

Dijas je u 11. minutu izblokiran u zadnji čas, a na drugoj strani Gabrijel Žezus je šutirao preko prečke u 13. minutu.

U toj atomskoj, furioznoj igri, lopta je za tili čas bila na drugoj strani, pa beležimo veliku šansu za Salaha u 14. minutu kada je pogodio spoljni deo mreže.

Tražili su igrači Liverpula penal u 20. minutu posle igranja rukom od strane Edegora, ali je Kavanag smatrao da je igrao nehotice, pošto je izgubio ravnotežu i bio u padu.

I u 29. minutu, Liverpul je stigao do izjednačenja.

Sjajna duga lopta Aleksandera-Arnolda na desni bok, pokupio je Mohamed Salah, poput slalomaša ušao u kazneni prostor i pored trojice igrača poslao bombu u mrežu Arsenala - 1:1.

Četiri minuta kasnije, povredio se Cimikas, kada je u žaru borbe za loptu u duelu sa Sakom, oborio na travu i Jirgena Klopa.

Do poluvremena, Gabrijel Martineli je u 42. minutu mogao da donese novu prednost Arsenalu, promašio je ceo gol, iako je Alison bio van njega.

Gde su stali na kraju prvog, tu su nastavili u drugom uz jednak intenzitet.

Liverpul je pojačao visok presing, terao na grešku igrače Arsenala i umalo da to iskoristi na početku, posle prilika za Salaha u 50. i Gomeza u 54. minutu.

Samo što je ušao u igru umesto povređenog Luisa Dijasa, Harvi Eliot je u 70. minutu pogodio spoljni deo stative.

I onda posle strahivite kontre Liverpula, "pet na dva" u 72. minutu, nestvaran promašaj - Aleksander- Arnold je pogodio prečku!

Na drugoj strani, Rajs je pokušao u 80. munutu, ali je izblokiran, da bi minut kasnije bio oboren Haverc, ali je sudija procenio da to nije bilo dovoljno da dosudi penal.

Pokušao je Saka u prvom minutu nadoknade, udarcem sa preko 20 metara, nije bio precizan i to je bilo sve što smo videli na Enfildu.