ПЕЊАРОЈА МОЖДА НАПУСТИ ПАРТИЗАН: Шпанца желе два евролигашка клуба
Залечио је ране кошаркашког клуба Партизан шпански тренер Ђоан Пењароја након одласка Жељка Обрадовића и навијачи црно-белих би са великим поштовањем требало да се обраћају бившем стратегу Басконије и Барселоне.
У готово немогућој ситуацији Пењароја је стигао у Партизан прошлог децембра.
Обрадовић је отишао, навијачи су разочарано престали да бодре свој клуб и за црно-беле је све деловало апокалиптично.
Пењароја је дошао после лоше епизоде у Барселони, са јако малим очекивањима, али је Шпанац брзо успоставио систем. Јесте Партизан неславно завршио сезону у Евролиги, међутим тако нешто је било очекивано.
Ипак, црно-бели су заиграли знатно боље и приметно је да је Пењароја успео да мотивише играче, нешто што је изгледало немогуће последњих неколико месеци.
Колико Пењароја ради добар посао у Београду, говори чињеница да је већ неколико екипа бацило око на Шпанца.
Како незванично сазнаје Mozzart спорт, минхенски Бајерн и Анадолу Ефес желе Пењароју.
Бајерн је после прошле сезоне у којој су изгледали одлично, ове такмичарске године подбацили, Гордон Херберт је добио отказ, а Светислав Пешић је добио задатак да одради посао.
Кари ће на крају сезоне у пензију, а Бајерн ће морати да потражи ново име за ужаренун клупу и Пењароја би био идеалан кандидат.
Слично размишља и Анадолу Ефес, пошто је јасно да ће Пабло Ласо напустити Турску на крају сезоне. Бивши тренер Црвене звезде Јанис Сферопулос занимљив је Ефесу, међутим сада је и Пењароја апострофиран као добар човек за посао.
Пењароја је показао да да регенерише екипу, што га је препоручило тимовима попут Бајерна и Ефеса, али чини се да ће Шпанац ипак хтети да заврши започето са црно-белима.
Има Пењароја уговор до краја следеће сезоне са Партизаном и за сада је план да га испоштује. Следе обавезе у АБА лиги и КЛС-у и када се такмичарска година заврши све ће бити много јасније.