Председник Србије Александар Вучић током вечерашњег обраћања из Председништва, прокоментарисао је изјаву хрватског председника Зорана Милановића да у Европској унији више нема места ни за једну државу, осим можда Црну Гору, али и изјаву европске комесарке за проширење Марте Кос, која је рекла да Вучићев одлазак у Москву отежава позицију Србије у ЕУ.