(ВИДЕО) Црни дим прекрио град, грађанима наређено да остану у кућама: Ватрогасци у борби са разбукталим пламеом већ данима, страхује се да ће пожар трајати недељама
Становницима Лос Анђелеса упућен је хитан апел да остану у својим домовима након што је густ дим из великог пожара у складишту прекрио делове града.
Ватрогасне службе позвале су становнике Лос Анђелеса да остану у својим домовима због густог дима који се шири градом након великог пожара у складишту који траје већ неколико дана.
Пожар је избио у среду у хладњачи компаније Линеаге Логистицс у насељу Бојл Хајтс и брзо прерастао у инцидент са опасним материјама пре него што су ватрогасци успели да ставе пламен под контролу.
Међутим, пожар се поново разбуктао у четвртак, због чега су власти издале наређење грађанима да остану у затвореним просторима. Од суботе ујутру густ дим прекрио је делове града, док су бројни становници пријављивали непријатан мирис дима.
Ватрогасна служба Лос Анђелеса саопштила је да грађани треба да држе прозоре затвореним и користе клима-уређаје уместо проветравања просторија, упозоравајући на присуство штетних продуката сагоревања унутар објекта.
- Ти продукти сагоревања нису добри за удисање, без обзира на околности - рекао је портпарол ватрогасне службе.
Према његовим речима, мирис пожара могао би да се осети у већем делу града, а притужбе становника стизале су чак и из удаљенијих делова Лос Анђелеса.
Дим је прекрио велики део центра града, док је квалитет ваздуха у четвртима Ехо Парк, Силвер Лејк и Холивуд оцењен као нездрав.
Капетан ватрогасне службе Бренден Силверман изјавио је да је интензивна акција гашења пожара допринела повећаној количини дима, али је нагласио да нису пронађене опасне материје у диму.
- Од самог почетка нисмо пронашли опасне материје у диму. Ипак, ниједан дим није безбедан за удисање и треба га избегавати кад год је то могуће - рекао је Силверман.
Ватрогасци процењују да би пожар могао да траје још данима, па чак и недељама.
Узрок избијања пожара за сада није познат.