Ако ово не оперише остаје му још 3 године живота: Драган Стојковић Босанац искрен о борби, прогнозе нимало оптимистичне
Након што је допутовао у престоницу, познати хармоникаш Драган Стојковић Босанац се суочио са суровом медицинском реалношћу и нимало оптимистичним прогнозама лекара.
Чувени хармоникаш и дугогодишњи члан жирија музичког такмичења „Звезде Гранда“, Драган Стојковић Босанац, први пут је отворено проговорио за домаће медије о драматичном моменту када је успео да спаси сопствени живот. Како је истакао, у тренутку када му се нагло слошило, није успевао да размишља ни о чему другом, већ је једино успео да затражи да се хитно позове лекарска помоћ.
Музичар се са великом озбиљношћу присетио те изузетно тешке вечери када му је позлило у стамбеној згради, те је до детаља описао хронологију драме у којој су му у помоћ прве притекле супруга и ташта.
"Био сам свестан..."
„Моја супруга има стан у Коњицу без лифта и почео сам да се замарам све више и више. И то једно вече враћао сам се у стан и на петом спрату само видим да се навлачи мрак, нестаје ваздуха, али не осећаш гушење. Тако је лако умрети људи, то је невероватно. Сад је ово врло озбиљна ствар. Био сам свестан, држао сам се за ограду. Дуња је стајала иза мене, а моја покојна ташта Зора је отворила врата и кренула према мени. Ја сам рекао: 'Зови хитну помоћ, готов сам.'“ испричао је Босанац, а потом наставио описивање агоније:
„И ја сам се спустио. Ташта ми је придржала главу да је не разбијем. Хвала Богу, није ништа било. То је можда трајало један минут да сам био у потпуној не свести. Већ је стигла хитна помоћ. Коњиц је мали и хитна је стигла за два-три минута. Пребацили су ме у болницу. И они су ме прегледали и рекли да је то кардиолошки, да хитно идем за Београд, али да не возим ауто, али сам ја возио“ присетио се Стојковић.
"Док сам жив, захвалан сам Саши Поповићу"
Након што је допутовао у престоницу, познати хармоникаш се суочио са суровом медицинском реалношћу и нимало оптимистичним прогнозама лекара. У тим најтежим тренуцима, кључну улогу одиграо је креативни директор „Гранд продукције“ Саша Поповић, који га је одмах повезао са врхунским стручњацима. Стојковић и данас јавно наглашава огромну захвалност коју осећа према свом колеги и пријатељу.
"Није била никаква полна болест. Ту сам захвалан док сам жив Саши Поповићу који ме спојио са једним дивним човеком, лекаром, кардиологом на Дедињу, који ми је помогао изузетно. На томе сам прво захвалан Саши што ме спојио са њим, а посебно њему и наравно свим лекарима на Клиничко-болничком центру Дедиње. Оперисана ми је срчана валвула или срчани залистак", стакао је познати музичар.
Да је ситуација била изузетно алармантна и озбиљна, потврђују и саме речи хирурга које је Босанац пренео за магазин „Свет“, отворено говорећи о детаљима саме вишесатне и компликоване хируршке интервенције.
"Кад сам дошао у Београд, доктор ми је рекао: 'Господине, вама је остало три године живота ако ово одмах не оперишете'. Све се завршило за неколико дана јер сам био стварно ургентан. Није то била никаква протекција. Када сам други, трећи дан у болници лежао, па су ме боеле руке, рекао сам: 'Докторе Мићевићу, што ме боле руке?' Па каже: 'Шест сати си овако лежао док смо те оперисали'. Била је тешка операција, јер сам ја у несвест пао у Коњицу", био је до краја искрен и емотиван Драган Стојковић Босанац.