"Дуго сам био непокретан": Вељко Ражнатовић се вратио у Србију, али је због повреде морао да оде за Русију - "Месецима нисам могао.."
Вељко Ражнатовић први пут је до детаља говорио о тешком периоду који је претходио одласку у Русију, откривши да је због озбиљне повреде месецима трпео болове и имао велике проблеме са кретањем. Управо га је здравствено стање натерало да донесе радикалну одлуку и на седам месеци промени живот из корена.
Боксер и син фолкерке Цеце Ражнатовић, Вељко Ражнатовић, отворено је говорио о једном од најтежих периода кроз који је прошао, када је због озбиљних здравствених проблема морао да напусти свакодневни живот и оде у Русију. Током седмомесечног боравка у Москви био је потпуно посвећен опоравку, а сада је открио кроз какву је борбу пролазио.
Ражнатовић је испричао да су проблеми са кичмом постали толико озбиљни да више није могао нормално да функционише, због чега је био приморан да потражи помоћ ван Србије.
- Повреда ме је натерала да одем у Русију. Имао сам дискус хернију. Знао сам да морам нешто драстично да урадим. Хтео сам да се тестирам. Дуго сам био непокретан. Три-четири месеца лежао сам у кревету и нисам могао да ходам. Пре тога сам ћопао... Мислио сам да ће проћи. Тренирао сам упркос боловима, све док ми се бол није спустила низ ногу. Тада седнеш и размишљаш... Одлучио сам да променим све и покушам да направим резултат. Имао сам 28 година. Сада сам се добро позиционирао. За седам месеци тамо стекао сам контакте за цео живот и пронашао тренера - испричао је Вељко, па проговорио о животу у Москви:
- Био сам тамо, давао све од себе, али сам осетио да, шта год да урадим, њихова деца ће увек бити њихова деца. А ако сам ја дошао, оставио породицу и отишао код њих да учим, сматрао сам да треба да будем равноправан део колектива. Било ми је лепо тамо. Био сам код оца Стефана, живео у подворју Српске православне цркве. Био сам окружен својим људима.
Иако му је боравак у Русији донео драгоцено искуство, најтеже му је пало то што је био далеко од породице и одрастања своје деце.
- Деца су мала само једном, и хвала Богу стигао сам да дођем на рођендане. Слали су ми снимке, моменте које сам ја требало да живим с њима... А ја, лудак, јурим неки свој сан који се можда неће ни остварити.
Вељко не крије да му је огромну снагу током целог периода давала супруга Богдана, за коју има само речи хвале.
- Богдана ме је подржала, има велико поверење у мене. Није лако пустити мужа да седам месеци живи сам у Москви. Она је стварно краљица. Велика је привилегија имати такву жену - рекао је Вељко.
Поред спортских амбиција, Ражнатовић води и породични посао, а открио је да велику одговорност на фарми има његов брат Немања, којем у потпуности верује.
- Имам брата Немању који је директор моје фарме. Бог ме је погледао што имам таквог човека поред себе. Као што сам жену и децу оставио на једном месту, тако сам и њему поверио бизнис - закључио је Ражнатовић у подкасту "Права прича".