Skip to main content
Otvoren je 53. Međunarodni sajam turizma u Novom Sadu

OTVOREN 53. MEĐUNARODNI SAJAM TURIZMA U SRPSKOJ ATINI: Gradonačelnik Đurić poručio "Naš grad je nezaobilazna destinacija!"

Foto: Instagram/Printscreen/milandjuric77
Otvoren 53. Međunarodni sajam turizma na Novosadskom sajmu koji će trajati tri dana, a ovogodišnja zemlja partner je Crna Gora.

Svečanom otvaranju prisustvovali su gradonačelnik Novog Sada Milan Đurić, generalni direktor Novosadskog sajma Slobodan Cvetković, pokrajinski sekretar za privredu i turizam Nenad Ivanišević, ministar ekonomskog razvoja i turizma Crne Gore Goran Đurović, kao i ministar turizma i omladine Srbije Husein Memić.

OBELEŽENA SLAVA SRPSKE ATINE: Gradonačelnik Đurić poručio - Đurđic je snažan duhovni temelj na kome nastavljamo da gradimo Novi Sad (FOTO)

OBELEŽENA SLAVA SRPSKE ATINE: Gradonačelnik Đurić poručio - Đurđic je snažan duhovni temelj na kome nastavljamo da gradimo Novi Sad (FOTO)

Grad Novi Sad uveo praksu da nagrađuje sa 40.000 dinara pripadnike Policije koji su pokazali visok stepen profesionalizma

Grad Novi Sad uveo praksu da nagrađuje sa 40.000 dinara pripadnike Policije koji su pokazali visok stepen profesionalizma

U toku akcije pošumljavanja na više lokacija na teritoriji opštine Sombor (VIDEO)

U toku akcije pošumljavanja na više lokacija na teritoriji opštine Sombor (VIDEO)

Specifičnost otvaranja ovogodišnjeg sajma je što je upriličeno tako da su svi govornici istovremeno prislonili dlan na "video zid", čime su i virtuelno otvorena vrata Sajma turizma.

Gradonačelnik Đurić obraćanje je započeo time da su dve evropske titule kojima je ovenčan Novi Sad, a to su Omladinska prestonica Evrope i Evropska prestonica kulture, uticale na celokupan imidž Srbije.

Otvoren je 53. Međunarodni sajam turizma u Novom Sadu
Foto: Instagram/Printscreen/milandjuric77

- Naš grad je postao jedna od nezaobilaznih turističkih destinacija u ovom delu Evrope, turizam je u stalnoj ekspanziji, a nagrade i priznanja se samo nižu, na šta smo jako ponosni. Pre deset godina, broj noćenja u Novom Sadu iznosio je 220 000 hilјada, a do kraja tekuće godine broj noćenja bi mogao da dosegne cifru od fantastičnih pola miliona noćenja turista, što bi bio novi rekord za Novi Sad.

- Turizam je jedna od najperspektivnijih privrednih grana i zato očekujem ća ćemo ova tri sajamska dana iskoristiti da širimo znanja, iskustva i potencijalnu saradnju. Organizatorima i izlagačima želim uspešne poslovne dane, a svim posetiocima da uživaju u ovom jedinstvenom sajmu, ali i našem Novom Sadu - rekao je gradonačelnik Milan Đurić.

Na Sajmu je prisutno više od 250 učesnika iz 14 zemalјa, a pored Srbije, tu su izlagači iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Republike Srpske, Severne Makedonije, Hrvatske, Slovenije, Mađarske, Turske, Rumunije, Kipra, Bugarske, Iraka i Austrije.

Vremenska prognoza
Mestimično oblačno
7 Beograd