(VIDEO) "Treba mi odmor": Ceca Ražnatović otkrila da li će sledeće godine biti u žiriju "Zvezda Granda"
Tamara Danilović iz tima Svetlane Cece Ražnatović osvojila je prvo mesto po odluci stručnog žirija u finalu "Zvezda Granda", dok je Bojan Ilievski odneo pobedu glasovima publike. Posle proglašenja rezultata usledilo je veliko slavlje, a Ceca nije krila emocije zbog uspeha svoje kandidatkinje.
Veliko finale "Zvezda Granda" donelo je dvostruko slavlje za mlade pevače koji su tokom cele sezone važili za favorite. Po glasovima stručnog žirija trijumfovala je Tamara Danilović iz tima Svetlane Cece Ražnatović, dok je publika za pobednika izabrala Bojana Ilievskog iz Severne Makedonije, čiji je mentor bio Đorđe David.
Nakon završetka finalne večeri, Ceca Ražnatović nije skrivala zadovoljstvo zbog uspeha svoje kandidatkinje. Vidno raspoložena, napustila je studio uz pesmu, a potom je sumirala utiske nakon još jedne uspešne sezone.
- Svake godine sam na podijumu, to je najbitnije. Prvo mesto, treće mesto. Presrećna sam, mislim da su nagrade zaslužene, nažalost nema više nagrada jer ima tu mnogo divne dece koje divno pevaju - rekla je Ceca za "Srbiju Danas".
Poznata pevačica osvrnula se i na pitanje koje poslednjih dana najviše zanima javnost – da li će ostati deo žirija i naredne sezone. Ipak, konkretan odgovor nije želela da da.
- Što se pitaju, sve zanima je l'? Onda ću morati da vas držim u neizvesnosti. Imam još obaveza, pa možda tek od jula idem na odmor. Nemam puno nastupa jer sam preumorna, imala sam dosta koncerata, "Ceca show", snimanje "Zvezda Granda", baš su mi baterije na izdisaju - iskrena je pevačica.
Bojan Ilievski otvorio dušu nakon pobede
Dok je Tamara Danilović slavila prvo mesto po odluci stručnog žirija, najveći broj glasova publike osvojio je Bojan Ilievski, koji je nakon proglašenja priznao da nije verovao da će upravo on podići pobednički trofej.
Iskreno nisam očekivao da ću pobediti, ne znam šta da kažem. Zvezde Granda su najgledanija emisija u Makedoniji, zato su najažurniji sa glasanjem. Dao sam svoj maksimum tokom takmičenja. Bilo je dosta izazova, ići na probe i vraćati se svakodnevnim obavezama, sedmi krug mi je bio najteži - rekao je pevač.
Njegov mentor Đorđe David potom je otkrio da je tokom takmičenja postojala realna mogućnost da Bojan odustane od borbe za finale.
- U petom krugu je hteo da izađe jer je imao problem sa kockom u svojoj glavi. Ne razmišljajući o familiji i onome za šta ga je Bog napravio otišao je pod led. Podsetio me je na Josifovskog, mislim da je kocka veći problem od dr*ge i alkohola. Dobio je uslov ili-ili. Ovo nije samo njegova pobeda u "Zvezdama Granda", ovo je njegova pobeda razuma. Ja sam ozbiljan tiranin, nisam mu dozvolio i dao da odustane jer sam čekao da dođe kraj, nadajući se da je ovo kraj - rekao je Đorđe.
Takmičenje mu promenilo život
Nakon mentorovih reči, Bojan je iskreno govorio o periodu iza sebe i priznao da je upravo učešće u takmičenju bilo prekretnica koja mu je pomogla da se udalji od poroka.
- Imao sam ružnu prošlost, ali to je iza mene. Ceo tim i mentor mi je mnogo pomogao, svakog dana su sa mnom o tome razgovarali. Ovo takmičenje je bilo razlog da ostavim porok. Igrao sam rulet. Ogroman novac sam izgubio - rekao je Bojan Ilievski.
Finale ovogodišnje sezone tako je obeležilo slavlje dvoje pobednika - Tamare Danilović, koja je osvojila stručni žiri, i Bojana Ilievskog, koji je dobio najveću podršku gledalaca. Njihovi rezultati predstavljaju krunu višemesečnog takmičenja u kojem je učestvovalo 22 finalista.