03.11.2014. 15:37
Junak i tragičar
Junak i tragičar / Izvor: SD/ilustracija

Posle asistencije Lazovića, Škuletić rešio pitanje pobednika u derbiju kola, Donji Srem poveo pa izgubio od Jagodine.

Kolo koje je za nama svakako je obeležio derbi između Partizana i Vojvodine (1:0), kao i pobeda Crvene zvezde nad ekipom Rada. U 11. kolu na terenimaširom Srbije postignuto je sedamnaest golova.

JUNAK KOLA: PETAR ŠKULETIĆ (PARTIZAN)

U utakmici koja je označena kao derbi kola, crno-beli su slavili pred domaćim navijačima. "Minimalac" u Humskoj svojoj ekipi obezbedio je upravo Petar Škuletić. U nekoliko prethodnih kola, napadač crno-belih ulazio je u šanse ali je promašivao nemoguće. Znalo se da kad tad mora da proradi. I to se dogodilo u najboljem trenutku. Kada se lomio meč Škuletić je posle izuzetne duge lopte Lazovića matirao Milinković-Savića. Posle pogotka igrači Vojvodine tvrdili su da se Škuletić našao u nedozvoljenoj poziciji, ali je sudija ostao iza odluke da je pogodak regularan.

Petar Škuletić protiv Vojvodine
Petar Škuletić protiv Vojvodine / Izvor: MN Press

TRAGIČAR: EKIPA DONJEG SREMA

Ekipa Donjeg Srema pretrpela je na domaćem terenu poraz od Jagodine. Do 38. minuta sve je išlo idealnim putem za tim iz Pećinaca ali onda je usledio preokret. Domaćini su poveli pogotkom Krunića u pvrom minutu, a već u 34. minutu Zec je povisio prednost na 2:0. Ali kako se kasnije ispostavilo to je bilo sve od ekipe Donjeg Srema. Do odlaska na odmor već je bilo 2:2. Filipović i Arsenijević poravnali su rezultat, a tačku na preokret i pobedu stavio je Šušnjar u 71. minutu.