Ministarka rudarstva i energetike Srbije Dubravka Đedović Handanović izjavila je, na "Next Milano" forumu na Bokoni Univerzitetu, da Srbija ima plan za dekarbonizaciju energetskog sektora do 2050. godine zbog čega je važno što se, nakon ukidanja moratorijuma na izgradnju nuklearnih elektrana, stvorila mogućnost da se u budućnosti razmotri i nuklearna energija u energetskom miksu zemlje, saopštilo je ministarstvo.
"27. juna pokazujemo ljubav prema Srbiji" Vučić odgovorio na važna pitanja i pozvao građane na veliki skup: Pozitivne emocije mogu da pobede negativne!