Novom deonicom Moravskog koridora prošlo skoro 8.000 vozila: Vozači dobili bržu i bezbedniju vezu do Kraljeva
Novootvorenom deonicom Moravskog koridora (autoput E-761), od petlje Adrani do petlje Preljina prošlo od zvaničnog puštanja u saobraćaj danas u 9.00 do 16 časova, prošlo je ukupno 7.960 vozila, saopštilo je danas preduzeće "Putevi Srbije".
U saopštenju se precizira da je kroz naplatnu stanicu Preljina prošlo 3.619 vozila, a kroz naplatnu stanicu Adrani 4.341 vozilo.
Deo auto-puta od Adrana kod Kraljeva do Preljine kod Čačka, na Moravskom koridoru, svečano je otvoren juče, a otvaranju je prisustvovao predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Ova deonica je za saobraćaj puštena jutros u 9 časova, a putarina se neće naplaćivati do 1. jula.
Reč je o deonici auto-puta od petlje Adrani do petlje Preljina u dužini od 28,71 kilometar.
Vreme putovanja od Beograda do Kraljeva, povezanim auto-putem "Miloš Veliki" i Moravskim koridorom, preko Preljine, sada će biti sat i 15 minuta.
Moravski koridor ukupno će biti dug 112,37 km i povezaće Pojate i Preljinu odnosno Rasinski, Raški i Moravički okrug i u toku su radovi na izgradnji poslednje deonice od Vrbe do Adrana u dužini oko 12 km.
Auto-put se gradi za računsku brzinu od 130 kilometara na čas, sa širinom od ukupno 30 metara, što je za skoro dva metra šire od ostalih auto-puteva u Srbiji, čime će se obezbediti dodatni komfor i povećati bezbednost odvijanja saobraćaja.
Moravski koridor je prvi digitalni koridor u Srbiji, koji omogućava brzu i pouzdanu razmenu informacija, u cilju bezbednog odvijanja saobraćaja.