SL: Subotičani u nadoknadi prekinuli post od DEVET MEČEVA u vojvođanskim derbijima, EVROGOL Ivanića! (VIDEO)

30.08.2015. 19:33 14:38
zastava Fudbalskog kluba Spartak iz Subotice
zastava Fudbalskog kluba Spartak iz Subotice / Izvor: MN Press
Čukarički slavio na teškom gostovanju u Gornjem Milanovcu.

Fudbaleri Spartaka savladali su ekipu Vojvodine rezultatom 2:1 u prvom meču nedeljnog programa 8. kola Superlige. Subotičani su u vojvođanskom derbiju vodili već od četvrtog minuta pogotkom Milana Makarića, ali je Mirko Ivanić poravnao rezultat evrogolom u 57. minutu meča na Gradskom stadionu.

Kada se već činilo da će uslediti podela bodova, posle jednog prekida u nadoknadnom vremenu, "zlatni orlić" sa Novog Zelanda, rezervista Stefan Ilić koji je u 69. minutu zamenio Milića, najbolje se snašao u gužvi i doneo prvu pobedu "golubovima" u pokrajinskom derbiju posle skoro tri i po godine, odnosno devet uzastopnih mečeva bez trijumfa u svim takmičenjima.

Čukarički je zabeležio važnu pobedu na gostovanju u Gornjem Milanovcu protiv Metalca (2:1). Dejan Boljević je doveo goste u vođstvo na startu drugog poluvremena, da bi Argentinac Lukas Pijasentin u 66. minutu duplirao prednost. Domaćin je uspeo samo da ublaži poraz golom Dragana Milovanovića glavom posle kornera u prvom minutu nadoknade.

Kako je Crvena zvezda stigla do šeste superligaške pobede pogledajte OVDE.