(ВИДЕО) Победник "Звезда Гранда 2026." Бојан Илиевски хтео да одустане због проблема са коцком: Тешка борба стоји иза њега!
Бојан Илиевски освојио је титулу победника 19. сезоне "Звезда Гранда" гласовима публике, док је Тамара Даниловић добила највише поена стручног жирија и плакету "Саша Поповић". Након финала обоје су говорили о емоцијама, а Бојан је први пут јавно открио кроз какву је личну борбу пролазио током такмичења.
Вече великог финала 19. сезоне "Звезда Гранда" донело је много емоција, изненађења и разлога за славље. Након вишемесечне борбе кроз кругове такмичења, публика је за победника изабрала Бојана Илиевског из Северне Македоније, док је стручни жири највише гласова доделио Тамари Даниловић, која је освојила специјално признање и плакету "Саша Поповић".
Двоје младих певача нашли су се у центру пажње одмах након завршетка финала, када су пред камерама говорили о својим утисцима и тренутку који ће, како кажу, памтити до краја живота.
Бојан Илиевски признао је да га је коначан исход потпуно затекао.
- Искрено нисам очекивао да ћу победити, не знам шта да кажем. "Звезде Гранда" су најгледанија емисија у Македонији, зато су најажурнији са гласањем. Дао сам свој максимум током такмичења. Било је доста изазова, ићи на пробе и враћати се свакодневним обавезама, седми круг ми је био најтежи - рекао је певач за "Србију Данас".
С друге стране, Тамара Даниловић истакла је да је током финалне вечери покушала да остане без очекивања, управо како би избегла евентуално разочарање.
- Нисам очекивала ништа да се не бих разочарала. Изненадила сам се, жао ми је што је готово такмичење. Памтићу такмичење по подршци коју смо пружали једни другима - рекла је Тамара која је однела престижну награду "Саша Поповић".
Док су се утисци још сабирали, Бојан је открио да га по повратку кући очекује велико славље.
- Сигурно ће бити заједничко славље, сигурно ће бити неки дочек припремљен за мене у Македонији - додао је Бојан.
Тешка борба иза Бојановог успеха
Ментор Ђорђе Давид открио је да је током такмичења постојао период када је Бојан озбиљно размишљао да одустане, суочен са проблемом који је дуго носио са собом.
- У петом кругу је хтео да изађе јер је имао проблем са коцком у својој глави. Не размишљајући о фамилији и ономе за шта га је Бог направио отишао је под лед. Подсетио ме је на Јосифовског, мислим да је коцка већи проблем од др*ге и алкохола. Добио је услов или-или. Ово није само његова победа у "Звездама Гранда", ово је његова победа разума. Ја сам озбиљан тиранин, нисам му дозволио и дао да одустане јер сам чекао да дође крај, надајући се да је ово крај - рекао је Ђорђе.
Недуго потом, Илиевски је отворено говорио о периоду који је оставио иза себе и признао да му је управо учешће у такмичењу помогло да промени животне навике.
- Имао сам ружну прошлост, али то је иза мене. Цео тим и ментор ми је много помогао, сваког дана су са мном о томе разговарали. Ово такмичење је било разлог да оставим порок. Играо сам рулет. Огроман новац сам изгубио - искрен је био Бојан.