Od drevne Persije... Iranci poslali MOĆNU poruku posle remija sa Belgijom (FOTO)
Pokazalin hrabrost u srcu Los Anđelesa
Fudbaleri Irana upisali su drugi bod na Svetskom prvenstvu nakon remija bez golova protiv Belgije u drugom kolu Grupe G.
Zbog rata na Bliskom istoku i nepredviđenih okolnosti ovaj Mundijal nosi poseban značaj za Irance, koji su poslali zanimljivu poruku posle meča sa Belgijom.
- Od drevne Persije od pre više hiljada godina do savremenog Irana danas, duh Irana ostao je živ i postojan. Došli smo u Los Anđeles s ponosom, takmičili se časno i odlazimo dostojanstveno. Hvala, Los Anđelese, na gostoprimstvu. I hvala svakom Irancu koji je tokom ovih 180 minuta fudbala dao svoje srce, glas i dušu za Iran. Neka među svim narodima vladaju mir, poštovanje i prijateljstvo - piše u pismu koje su Iranci ostavili u svlačionici.
Reprezentacija Irana u trećem kolu Svetskog prvenstva igra protiv selekcije Egipta, koja je trenutno prva u Grupi G sa četiri boda.
Pogledajte sve najnovije vesti i Svetsko prvenstvo na dlanu - FIFA World Cup 2026 - u našem specijalu