Босанци убедљиво воде: Погледајте ко су сви досадашњи победници "Звезда Гранда"
Ово музичко такмичење изнедрило је бројне звезде, а један податак успео је да изненади многе.
Популарно музичко такмичење "Звезде Гранда" постоји већ две деценије и током овог периода публици се представио велики број певача који данас важе за једне од најтраженијих и најпопуларнијих извођача на домаћој сцени.
Ипак, победа у овом музичком шоу програму није свима гарантовала дугорочан успех и велику популарност.
Док су неки победници временом пали у заборав, поједини такмичари који нису освојили прво место изградили су завидне каријере. Међу њима је и Александра Пријовић, која данас пуни концертне дворане широм региона и у потпуности оправдава статус једне од највећих звезда које је ово такмичење изнедрило.
Сви победници ЗГ
Први победник "Звезда Гранда", Бане Мојићевић био је малелотан када се такмичио, те је уговор са највећом продукцијском кућом морала да потпише његова мама. После победе уследио је албум првенац, турнеје са првом поставом, а нешто касније и победа у шоу програму "Твоје лице звучи познато".
Своју каријеру никада није градио на скандалима, већ је фокус од самог почетка ставио на музику. Ипак, својевремено је искрено признао да није у потпуности искористио прилике које су му се указале након стицања популарности.
За више од две деценије на естради успео је да сачува приватност, а највећу пажњу јавности привукао је када је открио да се развео од супруге Милице, са којом има сина и ћерку.
У другој сезони тријумфовала је тада малолетна Милица Тодоровић, која је данас најуспешнија звезда из овог такмичења.
Први албум снимила је са свега 15 година, док је за друго студијско издање морала да сачека пунолетство.
У међувремену је показала да поседује таленат и за глуму, па је заједно са својим данашњим кумом Стевом Анђелковићем заиграла у представи "Време Цигана" Емира Кустурице.
Милица има једну од најслушанијих песама
Годинама касније окушала се и на малим екранима, појавивши се у серији "Певачица", у којој је једну од улога тумачила и Милица Павловић.
Њена песма "Упореди ме" обележила је почетак успешне каријере, а низ хитова који су уследили само су учврстили њену популарност, а мало се зна да дует са МЦ Yankom "Моје злато" важи за једну од најслушанијих песама у региону.
Све предрасуде да су "Звезде Гранда" народњачко такмичење разбио је поп певач Душан Свилар.
Овај момак из Суботице освојио је публику својим талентом, извођењем песама Здравка Чолића, али и невероватном скромношћу по којој је и данас препознатљив. После победе у овом такмичењу снимио је дует са легендарним Кемалом Монтеом.
Четврту сезону обележио је тријумф младог момка из Брестача - Дарка Лазића, док је његов старији колега Милан Топаловић Топалко освојио друго место.
Дарко је за Гранд снимио два албума на којима се издвојило неколико хитова, због чега је и проглашен за најтраженијег певача из "Звезда Гранда".
После победе у најгледанијем музичком такмичењу оженио је колегиницу Ану Севић са којом је добио ћерку Лорену, а подвргао се и операцији смањења желуца. Убрзо је његово понашање у јавности постало тема број 1, а затим је уследила саобраћајна несрећа која му је променила живот.
Сада се бави и адвокатуром
У петој сезони победу је однео Стефан Петрушић из Смедеревске Паланке, млади студент Правног факултета.
После победе добио је стан и ауто, а снимио је и дуетску песму "У тебе ме не дирај" са Гоцом Тржан, којом су се представили на Грандовом фестивалу.
Иако је деловало да ће наставити како је у почео у такмичењу, Стефан се у међувремену посветио учењу, завршио факултет и основао породицу. Упоредо са музиком, остварио се и на пословном пољу и данас се бави и адвокатуром.
У сезони 2011/12 по први пут победио је Црнограц Дарко Мартиновић за ког су многи мислили да је слеп. Певач са Цетиња је својевремено објаснио да није у потпуности хендикепиран и да види 5 посто.
После победе је добио вредне награде и стан од Гранда, снимио неколико песама и кад је требало да, како је рекао, нагази, догодила се корона. Дарко данас наступа у Црној Гори, а недавно је најавио да снима и неколико песама које ће ускоро презентовати.
Серија победа Босанаца у "Звездама Гранда" започела је када је победу однео Амар Гиле Јашарспахић.
Од Гранда добио стан и албум
Његов пут до победе кренуо је из родног Какња, где и данас живи. У такмичењу се издвојио песмама Саше Матића и Пеђе Меденице, а интересантно је да његова интрпретација песме "Имам љубав, али коме да је дам" броји више прегледа на Јутјубу од оригинала.
Гиле је такође добио стан и албум од Гранда, а његова популарност нагло је порасла када је објавио песму "Прекасно".
Данас важи за једног од успешнијих победника овог такмичења који иза себе има два брака, као и три сина.
У осмој сезони народњаке је победио Мирза Селимовић, талентовани и скромни момак из Сребреника који се издвојио извођењем поп песама.
Многи су га због интерпретације и понашања на сцени упоређивали са Здравком Чолићем, али је временом успео да изгради сопствени естрадни идентитет.
За њега данас кажу да је најкутурнији момак на естради и једна од звезда која у својој дискографији има највише дуета. Недавно је објавио нови албум, а имао је ту част да током живота Ђорђа Балашевића сарађује са њим.
Године, 2015. у финалу "Звезда Гранда" које је одржано у Скопљу тријумфовао је Харис Берковић из Градачца. Убрзо после победе упловио је у везу са Радом Манојловић, снимио неколико песама и делимично се повукао са сцене.
После победе, Хариса ретко виђамо на сцени, али је и даље музички активан и наступа по Босни и Херцеговини.
Годину касније у Сарајеву, где је одржано финале овог музичког такмичења, победио је тада још малолетни Ибро Бублин.
У такмичењу се издвојио извођењем севдалинки, по којима је и данас препознатљив, а временом је порастао и данас је један од траженијих певача које је популарно такмичење изнедрило.
Два победника
Први Македонац који је тријумфовао у "Звездама Гранда" био је Ристе Ристевски који је освојио највише гласова публике, док је стручни жири победником прогласио Алексу Перовића. Ова сезона је уједно била другачија од осталих, јер је имала два победника.
Победа Босанаца у "Звездама Гранда" наставила се наредне, 2017. године, у којој је тријумфовао Анид Ћушић.
Овај млади момак из Мостара снимио је неколико песама, а затим упловио у везу са колегиницом Лидијом Матић са којом је убрзо и раскинуо. Певач се недавно оженио у тајности и добио принову, а након венчања говорио је о супрузи и свадби и открио да је са Емином пре неколико година био у вези коју су прекинули због његових пословних обавеза.
Сезона у којој је Џејла Рамовић из Горажда победила сматра се најуспешнијом, будући да је у финалу имала неколико јаких такмичара и да је у тој сезони почела и борба ментора.
Џејла је уједно и двострука победница Грандових такмичења, јер је пре "Звезда Гранда" тријумфовала у шоу програму "Неки нови клинци".
После Џејле у такмичењу је победио и Махир Мулалић из Грачанице, који је такође био у тиму Марије Шерифовић, баш као и Џејла.
Махир је после победе снимио неколико песама, али се његов повратак на сцену тек очекује.
Наступа са менторком
У петнаестој сезони такмичења победио је Нермин Ханџић, млади момак из Тешња који је у "Звездама Гранда" бранио боје тиме Вики Миљковић. Нермин је после такмичења снимио две песме, а у међувремену наступа са својом менторком широм региона.
У шеснаестој сезони тријумфовала је Славица Ангелова из Македоније, која је била у тиму Ђорђа Давида. После такмичења посветила се факултету, а недавно је публику обрадовала новом песмом.
У последњој сезони најгледанијег такмичења тријмфовала је Шејла Зонић из Тузле, која је бранила боје тима Цеце Ражнатовић. Она је уједно и девети победник "Звезда Гранда" који долази из Босне и Херцеговине.
У осамнаестој сезони тријумфовао је Македонац Никола Станишић, такође из Цециног тима.
Вече великог финала деветнаесте сезоне "Звезда Гранда" донело је много емоција, изненађења и разлога за славље. Након вишемесечне борбе кроз кругове такмичења, публика је за победника изабрала Бојана Илиевског из Северне Македоније, док је стручни жири највише гласова доделио Тамари Даниловић, која је освојила специјално признање и плакету "Саша Поповић".