После 25 година култну емисију на РТС-у престаје да води Бранко Станковић! Након отказа се огласио, ево где ће се програм емитовати
Једна од најпрепознатљивијих емисија домаће телевизије нашла се пред великом прекретницом. Након обраћања Бранка Станковића на крају последњег издања, међу гледаоцима су се појавила бројна питања о будућности "Квадратуре круга", док је убрзо стигла и званична реакција РТС-а.
После пуних 25 година емитовања и више од две деценије препознатљивих прича које су обележиле програм јавног сервиса, емисија "Квадратура круга" завршава своје поглавље са Бранком Станковићем на месту аутора и водитеља. Вест о крају једног од најдуговечнијих документарних серијала саопштена је на самом крају последњег премијерног издања.
Одјављујући емисију која је емитована прошлог викенда, Станковић се обратио гледаоцима и потврдио да се његова вишедеценијска мисија на РТС-у приводи крају.
– Било је ово последње премијерно издање "Квадратуре круга". После 25 година емитовања, после 1200 емисија и преко 2000 испричаних прича, "Квадратура круга" престаје са емитовањем на РТС-у. Хвала вам што сте свих ових година били уз нас. Идемо даље - поручио је Бранко Станковић приликом одјављивања емисије која се приказана прошлог викенда.
Недуго затим огласио се и РТС, који је званично потврдио одлазак дугогодишњег аутора и водитеља. Како је наведено, Станковић је поднео захтев за споразумни раскид радног односа, док ће емисија наставити да постоји у оквиру програмске шеме, али у другачијем саставу.
- Бранко Станковић, аутор и водитељ емисије "Квадратура круга", после вишедеценијског рада у РТС-у, поднео је захтев за споразумни престанак радног односа, уз исплату новчане накнаде. Документарни серијал "Квадратура круга" ће и даље бити део нашег програма, вођен новим тимом ове емисије. РТС се захваљује Станковићу на посвећености у раду и оствареним резултатима - гласи званично саооштење.
Ко је Бранко Станковић?
Бранко Станковић рођен је 1962. године у Ужицу, а дипломирао је на "Факултету политичких наука" у Београду. Током каријере радио је као дописник РТС-а за подручје ужичког краја, да би касније постао једно од најпрепознатљивијих телевизијских лица јавног сервиса.
Поред новинарског рада, оставио је значајан траг и у документарном програму. Као сценариста и редитељ потписује 22 документарна филма, аутор је драме "Није него", док је 2011. године објавио књигу "Квадратура круга", насталу као збирку најзанимљивијих прича из истоимене емисије.
Приватно је у браку са новинарком Славком, са којом има ћерку Ивану. Његов одлазак означава крај једне ере на РТС-у, док ће „Квадратура круга“ наставити живот са новим ауторским тимом.