УДАРНО: Милош Јаничић потписао за UFC, наступа у Београду 1. августа
Коначно
Милош Јаничић потписао је за UFC и тако постао први борац из Црне Горе који ће наступити у најјачој MMA организацији на свету.
Јаничић је ову вест потврдио објавом на друштвеним мрежама, поручивши да је историја исписана и да Црна Гора коначно има свог првог UFC борца.
- Фирст UFC fighter фром Монтенегро. Историја је данас исписана, Црна Гора има првог UFC борца. Наравно, у првој UFC борби наступићу одмах на маин цард-у, а то могу само много посебни борци. Нека одморе неки душебрижници - поручио је Јаничић.
Милош Јаничић наступа на UFC Београд
Према најави борца, Милош Јаничић ће први наступ у UFC-u имати 1. августа у Београдској арени, на историјском догађају UFC Београд.
UFC ће тада први пут организовати догађај у Србији, а званична страница најављује приредбу UFC Fight Night: Медић вс Родригуез за 1. август у Београдској арени.
Велики тренутак за регионални MMA
Јаничић у UFC стиже са професионалним скором 19-3, а регионална публика га добро памти по наступима у ФНЦ-у, Октагону и KSW-u.
Посебно се издвајају његове победе над Марком Бојковићем и бившим UFC борцем Алексом Оливеиром, којима је додатно подигао вредност пред највећи потпис каријере.
Долазак Милоша Јаничића у UFC представља огроман корак за црногорски MMA, али и нову велику причу за регионалну борилачку сцену пред спектакл који се очекује у Београду.